Αρχική » Ενημερώσεις/Προσκλήσεις » Ενημερωτική Συνάντηση και Βαθμολογία Β’ τριμήνου

Ενημερωτική Συνάντηση και Βαθμολογία Β’ τριμήνου

Ο Διευθυντής και ο σύλλογος καθηγητών του 1ου Γυμνασίου Συκεών «Οδυσσέας Φωκάς» σας προσκαλούν σε ενημερωτική συνάντηση που θα γίνει στο αμφιθέατρο του σχολείου, την Τετάρτη 23 Μαρτίου και ώρα 05:30 μ.μ.

Στη συνάντηση ο υπεύθυνος του ΓΡΑ.Σ.Ε.Π. Δήμου Συκεών Κος Συμεωνίδης Ηλίας θα ενημερώσει τους γονείς για την «πρόσβαση των μαθητών στα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα από το ΕΠΑΛ».

Στις 06:00 μ.μ. η Ψυχολόγος και Αναπληρώτρια Καθηγήτρια του Α.Τ.Ε.Ι. Θεσσαλονίκης Κα Ψάλτη Αναστασία θα παρουσιάσει σε γονείς και καθηγητές «το κοινωνικό πλαίσιο του σχολικού εκφοβισμού, το ρόλο των συνομηλίκων και τις δυνατότητες παρέμβασης εκπαιδευτικών και γονέων». Θα ακολουθήσει διάλογος ανάμεσα σε όλους τους ενδιαφερόμενους ( εκπαιδευτικούς, γονείς και ειδικούς ).
Στις 07:00 μ.μ. θα δοθεί η βαθμολογία των μαθητών του Β΄ Τριμήνου.

Δημήτριος Γ. Στότας