Αρχική » Ενημερώσεις/Προσκλήσεις » Το Μαθηματικό Πανηγύρι 2012 στο σχολείο μας!

Το Μαθηματικό Πανηγύρι 2012 στο σχολείο μας!

Σας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο μας θα πραγματοποιηθεί και φέτος το 4ο Μαθηματικό Πανηγύρι στις 23 Ιουνίου με τη συμμετοχή δέκα σχολείων.

Περισσότερα εδω

Στην εκδηλωση η συντακτική ομάδα της ΚΑΤΑ…ΤΕΙΧΗ παρουσιάσει τη δουλειά της!

Πρόσκληση από την οργανωτική επιτροπή (κ. Καλφοπούλου Κατερίνα): Οι εκπαιδευτικοί μπορούν να ενημερώσουν  τους μαθητές των σχολείων τους, ώστε να έρθουν να παρακολουθήσουν την εκδήλωση και, επιπλέον, εαν επιθυμούν να πάρουν μέρος στο Παιχνίδι Ερωτήσεων που θα γίνει σε δύο φάσεις. Ο προκριματικός, 13.30-14.30 και το τελικός στις 18.00. Το παιχνίδι είναι ομαδικό και συμμετέχουν τριμελείς ομάδες μαθητών από το ίδιο ή από διαφορετικά σχολεία, κατά βούληση. Τα έπαθλα του παιχνιδιού είναι βιβλία Μαθηματική Λογοτεχνίας και Εκλαϊκευμένης Επιστήμης.