9ο Περίπατος Υγείας και Αλληλεγγύης.

Σεπ 202425

pro QWHwX6zR

Με αφορμή την Πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού, σήμερα, Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου 2024, στις 10:00, οι μαθητές του 1ου Γυμνασίου Κιλκίς, με την συνοδεία των εκπαιδευτικών, πήραν μέρος στον 9ο Περίπατο Υγείας και Αλληλεγγύης.

Ο περίπατος είχε αφετηρία και τερματισμό στο Κέντρο Κοινωνικής Στήριξης Κιλκίς.

Μαθητές και εκπαιδευτικοί περπάτησαν την καθορισμένη διαδρομή με χαρά, γνωρίστηκαν μεταξύ τους, διασκέδασαν και τερματίζοντας έλαβαν με ενθουσιασμό μετάλλια και αναμνηστικά μπλουζάκια.

Στην δράση συμμετείχαν όλοι οι φορείς αναπηρίας της πόλης και σχολεία της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Κιλκίς, μεταδίδοντας το μήνυμα αλληλεγγύης και κοινωνικής συνοχής ενάντια στην διαφορετικότητα.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 9ο Περίπατος Υγείας και Αλληλεγγύης.