Συμμετοχή σε Αγώνες Λόγου

Απρ 202211

Το 1ο Γυμνάσιο Κιλκίς συμμετείχε στο διαγωνισμό επιχειρηματολογίας που διοργάνωσε το κολέγιο Ανατόλια. Ο διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε από τη 1 έως και τις 3 Απριλίου και το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε από 2 ομάδες μαθητών. Οι ομάδες του σχολείου μας προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του διαγωνισμού σημειώνοντας εξαιρετικές επιδόσεις καθώς η μαθήτριά μας Ροντογιάννη Νιόβη- Βαρβάρα βρέθηκε στην έκτη θέση σε σύνολο 65 μαθητών.

Συγχαίρουμε τους μαθητές μας για τις επιδόσεις τους και τις φιλολόγους κ. Ελευθεριάδου και κ. Ζαφειρίου για την προετοιμασία των μαθητών και τους ευχόμαστε καλή επιτυχία στην επόμενη φάση του διαγωνισμού.

.jpg

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συμμετοχή σε Αγώνες Λόγου