Δράσεις

Το σχολείο κάθε χρόνο oργανώνει σχολικές γιορτές, περιπάτους, πολυήμερες εκδρομές, καθώς και διάφορες δράσεις στα πλαίσια υλοποίησης πολιτιστικών προγραμμάτων, προγραμμάτων αγωγής υγείας καθώς και Ευρωπαϊκών προγραμμάτων. Έχει πλέον παράδοση στην υλοποίηση προγραμμάτων Erasmus καθώς έχει ήδη ολοκληρώσει δύο προγράμματα στο παρελθόν που περιελάμβαναν εκπαιδευτικές επισκέψεις στην Κύπρο και την Ιταλία, ενώ κατά το σχολικό έτος 2017 – 2018 υλοποιεί νέο πρόγραμμα που περιλαμβάνει 14ήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στην Ισπανία. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στα δημοσιευμένα άρθρα που αποδελτιώνονται στις αντίστοιχες κατηγορίες (βλέπε δεξί πλαίσιο)

2021-22

Οδική Συμπεριφορά – Οδική Ασφάλεια Πρόγραμμα Σχολικών Δραστηριοτήτων Αγωγής Υγείας Τάξη: Γ’ ΕΠΑ.Λ. Εκπαιδευτικοί: Ζιώγος Δημήτριος (ΠΕ86), Τσέλιου Μαρίνα (ΠΕ80), Τσιαούση Τατιανή (ΠΕ02)   ……………………….     Διαχείριση των δυνατοτήτων του Διαδικτύου από τους εφήβους – κίνδυνοι που ελλοχεύουν Πρόγραμμα Σχολικών Δραστηριοτήτων Αγωγής Υγείας Τάξη: Α’ ΕΠΑ.Λ. Εκπαιδευτικοί: Ντάφλου Σεβαστή (ΠΕ83), Μαστρογιαννάκης Στυλιανός (ΠΕ86), Παπαμιχαήλ …

View page »