ΕΝΗΜΕΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΕΣ

Το σχολείο προσπαθεί, με κάθε δυνατό μέσο, να κρατάει συνέχεια ενήμερους τους μαθητές και τους γονείς/κηδεμόνες για ότι νεώτερο υπάρχει, σχετικά με τα εκπαιδευτικά θέματα που τους αφορούν. Όμως τα email που έχουν δηλωθεί από γονείς και μαθητές στο σχολείο μας αποτελούν μόνο το περίπου 1/3 του μαθητικού του δυναμικού, άρα η ενημέρωση μέσα από τα email δεν μπορεί να είναι καθολική, επίσης το σύστημα αποστολής μαζικών sms παρουσιάζει συνέχεια προβλήματα για τα οποία δεν ευθύνεται το σχολείο. Ήδη χτες (Τετάρτη) δεν μπορούσε να αποσταλεί σχεδόν κανένα sms. Αναφέραμε άμεσα το πρόβλημα στην υπηρεσία παροχής sms καθώς και στην υπηρεσία υποστήριξης της πλατφόρμας myschool και αναμένουμε απάντηση. Σε κάθε περίπτωση θα προσπαθούμε να σας ενημερώνουμε συνέχεια μέσω της ιστοσελίδας και του facebook του σχολείου. Για οποιαδήποτε δική σας ερώτηση/ενημέρωση ισχύει το email του σχολείου καθώς και το τηλέφωνο άμεσης ανάγκης πληροφόρησης/ενημέρωσης (6984059768 μεταξύ 09:30 – 12:30).