Αύριο Τρίτη 16-2-2021 κλειστά τα σχολεία του Δήμου Τανάγρας

Σας ενημερώνουμε ότι:

1) Αύριο Τρίτη 16-2-2021, όλα τα σχολεία του Δήμου Τανάγρας (Νηπιαγωγεία, Δημοτικά, Γυμνάσια, Λύκεια, καθώς και οι παιδικοί σταθμοί), θα παραμείνουν κλειστά, με απόφαση του Δημάρχου Τανάγρας, λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών.

2) Τα μαθήματα θα γίνουν μέσω τηλεκπαίδευσης και θα τηρηθεί το πρόγραμμα του πρωινού ωραρίου εκτός της 6ης ώρας.

Ώρα έναρξης μαθημάτων : 14.10 μ.μ.

Ώρα λήξης μαθημάτων : 17.20 μ.μ.

3) Λόγω των προβλημάτων που έχουν δημιουργηθεί στην ηλεκτροδότηση εξαιτίας της σφορδής κακοκαιρίας θα υπάρξουν προβλήματα και στην σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση, διότι πολλοί εκπαιδευτικοί διαμένουν σε μέρη εκτός Σχηματαρίου, όπου και μπορεί να υπάρχει διακοπή ηλεκτρικού ρεύματος.

4) Ενημέρωση θα πραγματοποιείται κατά περίπτωση στα προσωπικά e-mail των γονέων από τον/την εκπαιδευτικό της τάξης ή τη Δ/νση του σχολείου.

Από τη Δ/νση του σχολείου