c92d38d50097c1f08eaff6efd2de921b XL

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σάς ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 24 Μαρτίου 2023 θα πραγματοποιηθεί σχολική εκδήλωση για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 από τους μαθητές της ΣΤ΄τάξης . Θα την παρακολουθήσουν  μαθητές/τριες και γονείς του σχολείου.

Η εκδήλωση θα ξεκινήσει στις 09.30 και θα λήξει στις 11.00. Ώρα προσέλευσης 09.20.

Οι  μαθητές των Α, Β και Γ τάξεων θα αποχωρήσουν από το σχολείο με τη συνοδεία των γονιών τους στις 11.00.  Οι μαθητές των Δ, Ε και ΣΤ τάξεων θα παραμείνουν στο σχολείο, ώστε  με τη συνοδεία των δασκάλων να παραστούν στην κατάθεση στεφάνων στην πλατεία. Οι γονείς θα παραλάβουν τα παιδιά τους από τον χώρο της πλατείας στις 12.15.

Η πρωινή υποδοχή και το Ολοήμερο  δε θα λειτουργήσουν σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.

Επισημαίνεται ότι, λόγω των μέτρων που λαμβάνονται για την αντιμετώπιση του κινδύνου διασποράς του κορωνοϊού, οι εορταστικές εκδηλώσεις θα γίνουν σύμφωνα με τις ισχύουσες υγεινονομικές διατάξεις για λόγους δημόσιας υγείας.