Οι μαθητself 2 300x300ές όλων των βαθμίδων, εμβολιασμένοι και μη, καθώς και οι εμβολιασμένοι εκπαιδευτικοί, θα προμηθεύονται από την Τετάρτη 30 Μαρτίου έως και την Τρίτη 5 Απριλίου 2022, τρία (3) δωρεάν αυτοδιαγνωστικά (self) τεστ από τα φαρμακεία, προκειμένου να καλύψουν τις ανάγκες ελέγχου των ημερών από 4 Απριλίου έως και 15 Απριλίου 2022 και για την επιστροφή από τις διακοπές του Πάσχα. Μαθητές και εμβολιασμένοι εκπαιδευτικοί θα εισέρχονται στις σχολικές τάξεις έχοντας υποβληθεί σε έναν αυτοδιαγνωστικό έλεγχο εβδομαδιαίως, ο οποίος θα πραγματοποιείται έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευση στο σχολείο την Τρίτη. Συνεπώς, το self test πρέπει να πραγματοποιείται από τη Δευτέρα έως την Τρίτη το πρωί, πριν την προσέλευση στο σχολείο, κάθε εβδομάδα μέχρι τις 15-04-2022 και την πρώτη εβδομάδα μετά τις πασχαλινές διακοπές.

Ο έλεγχος στο σχολείο θα πραγματοποιείται κάθε Τρίτη.

1ο mpatariokynigoi e1638774788281Μεγάλο Σχολικό Τουρνουά Ανακύκλωσης Μπαταριών!

Αγαπητά  μας παιδιά, συνεχίστε την καταπληκτική προσπάθειά σας και συλλέξτε ακόμα περισσότερες μπαταρίες στον κάδο ΑΦΗΣ του σχολείου μας, γιατί ο διαγωνισμός παρατάθηκε έως τις 15 Μαΐου 2022!

Και μην ξεχνάτε: Σε κάθε αποστολή υπάρχει ένας θησαυρός, σε αυτήν υπάρχουν ΔΥΟ!

1) Ένα καθαρό και υγιές περιβάλλον!

2) Μεγάλα έπαθλα για τα σχολεία που θα βγουν πρώτα στην κατηγορία τους!