Ενημέρωση σχετικά με την εισαγωγή μαθητών/τριών στα Πειραματικά και στα Πρότυπα Σχολεία για το σχολ. έτος 2020-2021

Για να διαβάσετε σχετικές πληροφορίες πατήστε:

Ενημέρωση για-την-εισαγωγή-μαθητών-στα-Πειραματικά-και-στα-Πρότυπα-Σχολεία-σχ.-έτ.-2020-21

Για τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης: Δήλωση Αλλαγής Β΄ Ξένης Γλώσσας στην Α΄Γυμνασίου

Σας ενημερώνουμε ότι οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης παρακολουθούν ως 2η Ξένη Γλώσσα στην Α΄τάξη του Γυμνασίου τη γλώσσα που διδάχθηκαν στο Δημοτικό (Γαλλικά ή Γερμανικά). Ωστόσο οι μαθητές μπορούν να παρακολουθήσουν (υπό προϋποθέσεις) άλλη Γλώσσα στο Γυμνάσιο από αυτή που παρακολούθησαν στο Δημοτικό. Όποιος λοιπόν,  κατ εξαίρεση, έχει λόγους να επιλέξει στο Γυμνάσιο διαφορετική Ξένη Γλώσσα πρέπει να υποβάλει αιτιολογημένη γραπτή αίτηση μέχρι 29 Μαΐου 2020 στο Δημοτικό. Η αιτιολογημένη γραπτή αίτηση θα σταλεί  ηλεκτρονικά στο mail του σχολείου (mail@1dim-n-irakl.att.sch.gr)

Επιλογή 2ης Ξένης Γλώσσας για Δ’ τάξη

Παρακαλούνται οι γονείς των μαθητών/μαθητριών της Δ΄ τάξης να συμπληρώσουν και να υπογράψουν το συνημμένο έντυπο που αφορά την επιλογή της δεύτερης ξένης γλώσσας για το σχολικό έτος 2020-21. Οι δηλώσεις θα πρέπει να αποσταλούν ηλεκτρονικά στο mail του σχολείου (mail@1dim-n-irakl.att.sch.gr) μέχρι την Παρασκευή 29-5-2020.

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ