346869600 144494715271299 3302205633400471099 n

Μια Έκπληξη Για Τις Μανούλες

Μία μικρή έκπληξη περίμενε σήμερα τις μανούλες της Α τάξης στο σχολείο μας όταν με το τέλος της πρωινής προσευχής τους ζητήθηκε από την εκπαιδευτικό της τάξης κ. Αφροδίτη Τσιμπανάκου να περάσουν στην αυλή του σχολείου για μία σημαντική ανακοίνωση. Η συγκίνηση όλων των μητέρων ήταν μεγάλη όταν είδαν τους μαθητές της πρώτης να παίρνουν θέση χορωδίας και να τραγουδούν ένα τρυφερό τραγούδι για τη μανούλα ειδικά αφιερωμένο σε αυτές. Το αφιέρωμα συνεχίστηκε με ένα αγγλικό τραγούδι που μιλούσε για φιλάκια και αγκαλίτσες και η δράση ολοκληρώθηκε με τις καρτούλες που έδωσαν τα παιδιά στις μανούλες τους δίνοντας τους και ένα τρυφερό φιλάκι στο μάγουλο. Χρόνια πολλά είπαν με αγάπη και όλα τα παιδιά του σχολείου στις μανούλες που την Κυριακή γιορτάζουν με όμορφες κατασκευές και κάρτες που δημιούργησαν στο πλαίσιο γλωσσικών και καλλιτεχνικών μαθημάτων. Στο μάθημα των αγγλικών δημιουργήθηκαν dancing cards και το τραγούδι Hugs and kisses ακούστηκε στις τάξεις. Οι ευχές γράφτηκαν σε τρεις γλώσσες και οι μικροί δημιουργοί έφυγαν γεμάτοι ενθουσιασμό για να κάνουν έκπληξη στην αγαπημένη τους μανούλα. Και του χρόνου !