Αρχεία για Απρίλιος 28, 2014

Διδακτική επίσκεψη στην περιοχή Κορώνειας-Βόλβης

Απρ 201428

Σε μια καταπληκτική εκδρομή της περιβαλλοντικής ομάδας και της Γ΄τάξης του σχολείου μας, οι μαθητές ενημερώθηκαν από τους υπευθύνους του φορέα λιμνών Κορώνειας-Βόλβης για το οικοσύστημα και τις ιδιαιτερότητες της περιοχής. Οι μαθητής χάρηκαν ιδιαίτερα την παρατήρηση πουλιών μέσω τηλεσκοπίου και φυσικά τη βόλτα με το ποδήλατο!

Η Φιλαρμονική του Δήμου Θεσσαλονίκης στο 19ο Γυμνάσιο-ΓΕΛ

Απρ 201428

Αλησμόνητες στιγμές πρόσφερε η μπάντα του Δήμου μας στους μαθητές του 19ου και στη γειτονιά του σχολείου…

Α΄, Β΄ Τάξη: 28-4-14

Απρ 201428

19ο Γυμνάσιο: Το σχολείο «των χαμένων ποιητών»

Απρ 201428

Στο 2ο ποιητικό διαγωνισμό του Λαογραφικού Ομίλου Μελίκης και Περιχώρων οι μαθήτριες Αγαπίου Χριστίνα και Κισσούδη Ιωάννα πήραν τιμητικές διακρίσεις. Η μαθήτρια Καραγιάννη Φωτεινή πήρε το Γ΄βραβείο. Η μαθήτρια Γούρου Αθηνά πήρε το Α΄βραβείο. Συγχαρητήρια παιδιά!!!

L’ histoire de la Tour Eiffel

Πρόσφατα σχόλια

1. 28/10/1940: Η φασιστική Ιταλία επιτίθεται κατά της Ελλάδας. Το «ΌΧΙ» των Ελλήνων.

Απρίλιος 2014
« Μαρ   Μαΐ »