ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ALEXANDER THE GREAT2

Flag Counter Από 30-12-13

——————————————————————————————————

Αν επιθυμείτε μεγαλύτερα γράμματα, γυρίστε τη ροδέλα στο ποντίκι προς τα εμπρός, με πατημένο συγχρόνως το πλήκτρο Ctrl

Για γρήγορο άνοιγμα των εικόνων, αρχείων, συνδέσμων,  κάντε δεξί κλικ και επιλέξτε «Ανοιγμα δεσμού σε νέα καρτέλα»

Αν δυσκολεύεστε να βρείτε μια δημοσίευση, δείτε το βίντεο Αναζήτηση Οργάνωση Δημοσιεύσεων

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ 1-6-2020 ΕΩΣ 5-6-2020

Μαΐ 202029

Το Ωρολόγιο Πρόγραμμα του σχολείου μας που ισχύει απο Δευτέρα 1-6-2020 έως Παρασκευή 5-6-2020.

Για να το δείτε κάντε κλικ στο:  ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1-6-2020

Ελεγχος καταχώρησης στοιχείων στο Πληροφοριακό Σύστημα myschool για τις e-εγγραφές

Μαΐ 202028

Μαθηματικά Γ’ Γυμνασίου

Μαΐ 202028

Η καθηγήτρια Μαθηματικών Γ’ Γυμνασίου Κρανιά Ευαγελία σας στέλνει να ασχοληθείτε με ασκήσεις Γεωμετρίας (Όμοια Πολυγωνα, Όμοια Τρίγωνα)  και με ασκήσεις Άλγεβρας (Συστήματα Γραμμικών Εξισωσεων).

Φυσική Γ΄Γυμνασίου

Μαΐ 202027

Ο καθηγητής Φυσικής Ε. Δεληγιάννης σας στέλνει οδηγίες και θέματα πάνω στην Ηλεκτρική Ενέργεια και τον Ηλεκτρομαγνητισμό.

Οδηγίες για την Φυσική Γ’ Γυμνασίου. Σας στέλνω ερωτήσεις πάνω στην ηλεκτρική ενέργεια. Εσείς μπορείτε να μου στέλνετε τις απαντήσεις σας στο mail μου, να τις ελέγχω για τυχόν λάθη και να σας ενημερώνω στέλνοντάς σας mail.

Λευτέρης Δεληγιάννης       (mail: 19gymphysics@gmail.com)

Θέματα σε Word  :  3 Ηλ Ενέργεια

Μαθηματικά Β’ Γυμνασίου

Μαΐ 202026

Ο καθηγητής Μαθηματικών Β’ Γυμνασίου Β.Χατζόπουλος σας στέλνει τα παρακάτω θέματα εξετάσεων και σας προτρέπει να ασχοληθείτε με αυτά. Προσπαθήστε να στείλετε τις απαντήσεις των θεμάτων 5 όπως και των προηγουμένων θεμάτων 4 στη ηλεκτρονική διεύθυνση.
Εmail επικοινωνίας : chatzopoulos.b@gmail.com

Μαθηματικά Γ’ Γυμνασίου

Μαΐ 202025

Η καθηγήτρια των Μαθηματικών Γ’ Γυμνασίου Κρανιά Ευαγγελία σας στέλνει να διαβάσετε την θεωρία για τα Γραμμικά Συστήματα.

Μαθηματικά Α’ Γυμνασίου

Μαΐ 202022

Η καθηγήτρια Μαθηματικών της Α’ τάξης Κ. Καραντώνη σας στέλνει για να ασχοληθείτε τα παρακάτω θέματα Γεωμετρίας.

Email επικοινωνίας : kikikarantoni@yahoo.com

Κάντε κλικ στο : ΤΑΞΗ Α μαθηματικα 5

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 25-5 ΕΩΣ 29-5-2020

Μαΐ 202022

Όσοι μαθητές την προηγούμενη εβδομάδα παρακολούθησαν τα μαθήματα του Α’ Κύκλου(Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή), αυτή την εβδομάδα θα παρακολουθήσουν τα μαθήματα  του Β’ κύκλου (Τρίτη-Πέμπτη) και το αντίστροφο.

Α’ ΚΥΚΛΟΣ (ΔΕΥΤΕΡΑ-ΤΕΤΑΡΤΗ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ)

Β’ ΚΥΚΛΟΣ (ΤΡΙΤΗ-ΠΕΜΠΤΗ)

ΩΡΕΣ  ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ  ΜΑΘΗΤΩΝ

Α’ ΤΑΞΗ :  8:10π.μ,       Β’ ΤΑΞΗ : 8:15π.μ,        Γ’ ΤΑΞΗ :  8:20π.μ

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 19ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ  (ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ 25-5-2020 ΜΕΧΡΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29-5-2020)

Για να το δείτε κάντε κλικ στο : ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 25-5-2020

Προαγωγή – Απόλυση – Ρύθμιση απουσιών μαθητών/τριών διδακτικού έτους 2019-2020

Μαΐ 202022

Δείτε το σχετικό ΦΕΚ παρακάτω.

Φυσική – Χημεία Β’ Γυμνασίου

Μαΐ 202019

Η καθηγήτρια Φυσικών Eπιστημών Β’ Γυμνασίου Κ. Καραντώνη σας στέλνει τις παρακάτω ασκήσεις στην Φυσική και στην Χημεία. Email επικοινωνίας: kikikarantoni@yahoo.com

Κάντε κλικ στο: Φ-Χ5

Μαθηματικά Β’ Γυμνασίου

Μαΐ 202019

Ο καθηγητής Μαθηματικών Β’ Γυμνασίου Β. Χατζόπουλος σας στέλνει τα παρακάτω θέματα εξετάσεων.

Email επικοινωνίας: chatzopopulos.b@gmail.com

ΕΠΕΤΕΙΟΣ ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΤΟΥ ΠΟΝΤΟΥ

Μαΐ 202019

101 χρόνια πέρασαν από την 19η Μαΐου 1919: Ημερομηνία-μνήμη, ανεξίτηλη στην ψυχή του ανά τον κόσμο Ποντιακού Ελληνισμού.

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ/ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ

Μαΐ 202018

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Μαΐ 202015

Παρόλα τα τεχνικά προβλήματα που αντιμετωπίσαμε στην λειτουργία του ΠΣΔ και στην υπηρεσία αποστολής  email στο Myschool, επανερχόμαστε από Δευτέρα 18/5 στην δια ζώσης εκπαίδευση (χωρίς να ξεχνάμε την ασύγχρονη & σύγχρονη εξ’ αποστάσεως εκπαίδευση). Η προσέλευση των μαθητών  θα γίνεται σε δύο κύκλους. Επίσης όταν ξεπεραστεί το πρόβλημα με την αποστολή των emails θα ενημερώσουμε τους κηδεμόνες, ποιοι μαθητές ενός τμήματος ανήκουν σε ποιο κύκλο.

Α’ ΚΥΚΛΟΣ (ΔΕΥΤΕΡΑ-ΤΕΤΑΡΤΗ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ)                                           Β’ ΚΥΚΛΟΣ (ΤΡΙΤΗ-ΠΕΜΠΤΗ)
ΩΡΕΣ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ
Α’ ΤΑΞΗ 8:10π.μ
Β’ ΤΑΞΗ 8:15π.μ
Γ’ ΤΑΞΗ 8:20π.μ

Για να δείτε το Ωρολόγιο Πρόγραμμα που ισχύει από Δευτέρα 18/5 έως Παρασκευή 22/5/2020 κάντε κλικ στο: ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 18-5 ΕΩΣ 22-5-2020

« Παλιότερα άρθρα

1. 29/05/1453: «Πτώση» της Κωνσταντινούπολης. Η Πόλις εάλω έπειτα από πολιορκία ενός χρόνου.

Μάιος 2020
« Απρ