Πρόγραμμα Υγείας: “Το σώμα μου”

… και μία ανοιξιάτικη μέρα ήρθε στο σχολείο μας η Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης ΠΕ Πειραιά, κυρία Μαρία Καμπέρη για να μας γνωρίσει και να δει το πρόγραμμά μας, μα…τι όμορφη έκπληξη!!! , μαζευτήκαμε όλη η ομάδα του Ολοήμερου Τμήματος, μιλήσαμε, δείξαμε, συζητήσαμε μαζί της, παρουσιάσαμε το ταξίδι της γνωριμίας με το ανθρώπινο σώμα κι έτσι όμορφα νοιαστήκαμε για εμάς και τους άλλους!!!

Η κυρία Καμπέρη μας είπε : Μπράβο σε όλους για τη δουλειά μας και την ομάδα μας!!!

Μάιος 2024: ήρθε ο καιρός να κλείσουμε το πρόγραμμα υγείας και έπεσαν πολλές ιδέες.. στο τέλος το παρουσιάσαμε με λίγα λόγια στα παιδιά της ΠΖ και δημιουργήσαμε ένα βιβλίο με συνοπτική παρουσίαση, συγγραφική ομάδα οι μαθητές, εικονογράφηση οι μαθητές.

εξωφυλλο

εξώφυλλο

σελ 1 σελ 2 σελ 3 σελ 4 σελ 7 σελ 5 σελ 8 ονοματα

Μεγάλο το ταξίδι της γνώσης, γεμάτο εμπειρίες!!!