Ώρες ενημέρωσης γονέων

Με την έναρξη της σχολικής χρονιάς γίνεται η πρώτη συνάντηση με τους γονείς και κηδεμόνες.

Οι εκπαιδευτικοί θα ενημερώνουν τους γονείς με τη λήξη των Α΄ Β΄ και Γ΄ τριμήνων σε θέματα προόδου των μαθητών.

Επίσης οι γονείς μπορούν να συναντούν κατ` ιδίαν τον εκπαιδευτικό της τάξης ή την προϊσταμένη του σχολείου, μετά τη 1:3.00 για το ολοήμερο τμήμα και στις 12.15 για το πρωϊνό, κατόπιν προκαθορισμένου ραντεβού.

Επίσης σε τακτά χρονικά διαστήματα και εφόσον παραστεί ανάγκη ο κάθε εκπαιδευτικός μπορεί να συγκεντρώνει τους γονείς των μαθητών για έκτακτη ενημέρωση, σε θέματα σχετικά με την ομαλή λειτουργία της τάξης πάντα σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ και του ΥΠΑΙΘ με όσα μέτρα και όποιες τροποποιήσεις αυτές επιφέρουν.