Στο νηπιαγωγείο μας γιορτάσαμε την 10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Συζητήσαμε για τη σημασία του αθλητισμού και γνωρίσαμε κάποια από τα ολυμπιακά αθλήματα. Η άθληση είναι πολύ καλή για την υγεία μας, τη διάθεσή μας και γενικότερα τη ζωή μας. Βγήκαμε στην αυλή μας και αθληθήκαμε! Τα παιδιά συμμετείχαν με μεγάλο ενθουσιασμό στις αθλητικές δραστηριότητες και στα παιχνίδια και βραβεύτηκαν…Συνέχεια ανάγνωσης 10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού