Μετα Πληροφορίες

Σύνδεσμοι

ΒΙΟΛΟΓΙΑ Α΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

10 Απριλίου 2010 από

1. Στο πλάισιο της “Ψηφιακής  Τάξης” η συνάδελφος Χαριτωνίδου Ελλισάβετ πραγματοποίησε το μάθημα Στήριξη και Κίνηση στο 1ο Γυμνάσιο Μάνδρας αξιοποιώντας το λογισμικό “Βιολογία Α και Γ Γυμνασίου”

Παρουσιάζονται τα φύλλα εργασίας της

ΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΚΙΝΗΣΗ

2. Στο πλαίσιο της “Ψηφιακής Τάξης” η συνάδελφος Γιώτα Ιωαννίδου πραγματοποίησε το μάθημα Κυκλοφορικό και Πεπτικό Σύστημα στο 3ο Γυμνάσιο Ασπροπύργου αξιοποιώντας το λογισμικό¨”Βιολογία Α και Γ Γυμνασίου”

Παρουσιάζονται τα Φύλλα Εργασίας και οι Παρατηρήσεις της

ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ (ΦΥΛΛΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ)

ΠΕΠΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ (ΦΥΛΛΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ)

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

“Δειγματική διδασκαλία της αναπαραγωγής στους μονοκύτταρους οργανισμούς στα φυτά και στα ζώα με τη χρήση του λογισμικού Βιολογία Α΄ και Γ΄ Γυμνασίου»

3. Η δειγματική διδασκαλία πραγματοποιήθηκε σε εκπαιδευτικούς κλ ΠΕ 04 στο πλαίσιο επιμορφωτικής συνάντησης, και περιλαμβάνει Φύλλα Εργασίας μαθητών και Οδηγό Οργάνωσης της Διδασκαλίας

Κατηγορία ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ | 8 Σχόλια »

8 σχόλια προς “ΒΙΟΛΟΓΙΑ Α΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ”

1.   Βαγγέλης Κουντούρης είπε:

Δηλαδή,
    συνάδελφε Παναγιώτη,
    η δουλειά των συναδέλφων,
    αλλά και η δική σου συμβολή,
    είναι σωστό να εκτιμάται
    από την προϊσταμένη υπηρεσία με -30% στην αμοιβή;

Γιατί κάποιοι μας οδηγούν προς την “έξοδο”;
    Επίτηδες το κάνουν;

Βαγγέλης Κουντούρης
    Υπεύθυνος του ΕΚΦΕ Αγίων Αναργύρων Δυτικής Αθήνας

(Αν θες “κρέμασε” στη στήλη “Σύνδεσμοι” την ιστολεσίδα μου “Φυσική Γυμνασίου” http://blogs.sch.gr/ekountouri) που πιθανόν να φανεί χρήσιμη στους μαθητές Γυμνασίου της περιοχής σου)