Ολυμπιακοί Αγώνες στην αυλή του σχολείου μας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Με τους φίλους μας από το 5ο Νηπιαγωγείο Πατρών που μας επισκέπτονται κάθε χρόνο γιατί τους αρέσει το σχολείο μας που είναι στην εξοχή,  διοργανώσαμε στην αυλή του σχολείου Ολυμπιακούς Αγώνες.

Δεκατιανό στην αυλή

Έφαγαν όλοι μαζί το δεκατιανό τους στην αυλή …Η ΧΑΡΆ ΜΕΓΆΛΗ!!!!!!!

» (συνέχεια…)

Εκπαιδευτική επίσκεψη στο Πάρκο Αναψυχής ”Ιπποκάμηλος” στο πλαίσιο των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων.

Μετά το δεκατιανό τους κάτω από τα πλατάνια, οι μαθητές ξεναγήθηκαν στις εγκαταστάσεις με τα ζώα.

Τα παιδιά  παρατήρησαν για πρώτη φορά  ζώα από διάφορες περιοχές του πλανήτη, αλλά και ζώα του δάσους όπως και των τροπικών δασών και ο ενθουσιασμός τους ήταν μεγάλος.

20240604

<p srcset= » (συνέχεια…)

ΠΑΣΧΑ

Έτοιμοι για τα ”Λαζαρικά”.

Με ένα καλάθι γεμάτο λουλούδια που έφεραν τα παιδιά και κρατώντας δυο ομοιώματα του Λαζάρου, τραγούδησαν τα ”λαζαρικά”  στους φίλους  του συστεγαζόμενου ΙΕ Παιδικού Σταθμού αλλά και στους γονείς τους πριν την αποχώρηση.

κάλαντα λαζάρου1 » (συνέχεια…)

ΑΝΟΙΞΗ – ΑΠΟΚΡΙΕΣ

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ  ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!

Υποδεχόμαστε την Άνοιξη και στολίζουμε αναλόγως την τάξη μας…

Εργασίες από τα παιδιά και των δύο τμημάτων.

Ομαδική Εργασία

“Ηλιοτρόπια “του  Β. Βαν Γκόγκ.

ΚΟΠΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ

Πατέρας μαθήτριας του σχολείου  έφτιαξε και προσέφερε τη φετινή βασιλόπιτα και ο πατήρ Ιωάννης επίσης πατέρας μαθήτριας την ευλόγησε και διάβασε την ευχή του Αγίου Βασιλείου παρουσία όλων των γονέων των μαθητών και του διδακτικού προσωπικού.

Και το φλουρί έπεσε στο κομμάτι που κόβουμε κάθε χρόνο για τον προστάτη Άγιο των Τσουκαλείκων, τον Άγιο Χαράλαμπο.