5 Δεκ 2012

Οι δικές μας Χριστουγεννιάτικες κάρτες!

Συντάκτης: 95o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ | Κάτω από: Επίκαιρα θέματα-Παράδοση
Τρίγωνα κάλαντα σκόρπισαν παντού
κάθε σπίτι μια γωνιά του μικρού Χριστού….
Άστρο φωτεινό
θάβγει γιορτινό ….
Ναι! έρχονται τα Χριστούγεννα!
Τέλος τα σκυθρωπά προσωπάκια!
Γεμίστε τη ζωή σας χρυσόσκονη και χαμόγελα.Vintage Decorative Tin Heart
Πάρτε χρώματα ,γλυκάκια,τραγούδια και ελάτε  να φτιάξουμε καρτούλες για τους αγαπημένους μας!
Έχοντας χανσόν, κόλλα, ψαλίδι, υφάσματα και κουμπιά
που περισσεύουν, κορδέλλες, σπάγγους, χρυσόχαρτα μαλακά, χρυσόσκονη,  χαρτοπετσέτες, κόλλες περιτυλίγματος oικολογικές,
γλασέ, τσοχούλες.τις μπογιές σας, μολυβάκια , γόμα, φαντασία , κέφι και μουσική!
η επιτυχία είναι σίγουρη!

Handmade Christmas Tree Card
Το δέντρο της εικόνας που θα στολίσει την κάρτα σας φτιάχνετε με χαρτοπετσέτες ,κόλλες γλασέ ή χαρτιά περυτιλίγματος .

Christmas Greetings Merry Christmas HD Greeting Cards Pictures Wallpapers Backgrounds 13 20+ Christmas Cards | Online Christmas Greeting Cards & Pictures

Drying Mittens

Changing Faces Snowman

Joyful Tidings

Handprint Santa

Christmas Cactus

card, christmas, christmas tree, greeting, holidays, merry christmas
4 how to make your own christmas cards 10 ideas 300x300 4 how to make your own christmas cards 10 ideas
created on: 11/25/08
Οι παραπάνω κάρτες  σας δίνουν ιδέες μάλλον δυσκολία δεν έχουν.
handmade christmas card ideas
homemade christmas ornaments to make

Έχετε την ιδέα , τολμήστε  να την υλοποιήσετε!

Handmade Christmas cards using wax resist

Φτιάχνετε με τα χανσόν σας την κάρτα σας ,παίρνετε κόλλα υγρή δημιουργείτε σχέδια δικά σας και ή πριν στεγνώσει η κόλλα ρίχνετε χρυσόσκονη πάνω στην κόλλα ή μόλις στεγνώσει βάφετε με νερομπογιά ή τέμπερα πάνω από το σχέδιο.
branches, brown, card, christmas, christmas tree, holidays

Ζωγραφίστε το δεντράκι σας, βάζετε κόλλα στο περίγραμμα που έχετε φτιάξει και ακουμπάτε πάνω στην κόλλα το σπαγγάκι . Δημιουργείτε το δέντρο  σας και με υφάσματα, κουμπιά , ζωγραφική  ή ότι φαντασθείτε το στολίζετε.

Family Card Tree

Μια ιδέα για να στολίσετε τις κάρτες σας.

Η Αλεξία  μαθήτρια της Ε΄τάξης , μας πρότεινε μια ωραία ιδέα! Πάρτε χρωματιστό χανσόν , φιάξτε το σχέδιο που θέλετε με μπλάνκο  και μόλις στεγνώσει περάστε το με νερομπογιά ή τέμπερα. Εύκολο και εντυπωσιακό!

Ετικέτες: , ,

2 σχόλια προς “Οι δικές μας Χριστουγεννιάτικες κάρτες!”

1. Αλεξια Κλοκα είπε:

εγω προτεινω μια ασπρη καρτα ζωγραφισμενη με μπλανκο [π.χ. ενα χριστουγενιατικο δεντρο] και χρωματισμενη απο πανω  με ενα χρωμα. τοτε η καρτα θα ειναι τελεια, αφου το χρωμα στο μπλανκο γινεται πιο απαλο!

2. 95o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ είπε:

Mπράβο Αλεξία μου,τέλεια πρόταση!Μας άρεσε που τη μοιράστηκες με όλους, άλλωστε αυτός είναι και ο ρόλος του μπλογκ, να μοιραζόμαστε σκέψεις ,ιδέες, προβληματισμούς.