7o ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ

Ολοήμερο Νηπιαγωγείο

7o ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ

Διακοπή μαθημάτων λόγω έντονων και επικίνδυνων καιρικών φαινομένων»

7o ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ | 27 Σεπτεμβρίου 2018 στις 4:39 μμ

ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2018 ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ ΚΛΕΙΣΤΑ ΛΟΓΩ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΩΝ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ.

ΑΠΟΦΑΣΗ ΔΙΑΚΟΠΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ_

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧ. ΕΤΟΣ 2018-2019

7o ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ | 7 Σεπτεμβρίου 2018 στις 6:03 μμ

Αγαπητοί γονείς,

ο Αγιασμός του Σχολείου για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί
την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2018 και ώρα 10:30 π.μ.
Καλή Σχολική Χρονιά

ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΖΗΤΑΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ- ΒΙΝΤΕΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ

7o ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ | 9 Ιουλίου 2018 στις 4:27 πμ

ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΖΗΤΑΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ- ΒΙΝΤΕΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ

Ο ΟΙΚΟΚΩΔΙΚΑΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΑΣΟΣ

7o ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ | 9 Ιουλίου 2018 στις 12:53 πμ

Ο ΟΙΚΟΚΩΔΙΚΑΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΔΑΣΟΥΣ ΜΕ ΤΗ ΜΟΡΦΗ ΕΠΙΤΑΠΕΖΙΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ!!!

(Οι μαθητές σκέφτηκαν σωστές και λαθασμένες συμπεριφορές των ανθρώπων απέναντι στο δάσος, τις καταγράψαμε και με αυτές δημιουργήσαμε ένα επιτραπέζιο παιχνίδι, στο οποίο όταν κάποιος τύχαινε σε τετράγωνο με σωστή συμπεριφορά προχωρούσε κάποιες θέσεις μπροστά και όταν τύχαινε σε τετράγωνο με λανθασμένη συμπεριφορά πήγαινε κάποιες θέσεις πίσω. )

Σωστές συμπεριφορές: Βρήκες στο δάσος πεταμένα σκουπίδια και τα μάζεψες, είδες στο δάσος αναμένη φωτιά και πήρες τηλέφωνο το 199, εσύ και οι φίλοι σου κάνατε αναδάσωση, βρήκες έναν χτυπημένο λαγό και ενημέρωσες τον δασοφύλακα κ.α.

Λανθασμένες συμπεριφορές: Άναψες φωτιά για να ψήσεις σουβλάκια στο δάσος, πήγες εκδρομή στο δάσος και άφησες εκεί τα σκουπίδια σου, πέταξες ένα τσιγάρο στο δάσος, έκοψες το δέντρο που μένει η κυρία σκιουρίνα με τα παιδάκια της, πήγες στο δάσος έβαλες δυνατά τη μουσική και τρόμαξες τα ζώα κ.α.

Lets do it GREECE 2018. 7ο Νηπιαγωγείο Αρτέμιδας: Καθαρισμός παραλίας

7o ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ | 29 Απριλίου 2018 στις 9:36 μμ

Το 7ο Νηπιαγωγείο Αρτέμιδας εν δράσει!!!

ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2018
Καθαρισμός της παραλίας του Ιππόκαμπου και της παραλίας δίπλα από τον Ι. Ν. Κοιμήσεως της Θεοτόκου.
Ευχαριστούμε πάρα πολύ τους γονείς και τα παιδιά του σχολείου μας, για τη συμμετοχή τους στην πανελλαδική αυτή δράση. Η προστασία του περιβάλλοντος είναι υπόθεση όλων μας!!!

Κατηγορία ΔΡΑΣΕΙΣ

ΕΓΓΡΑΦΗ ΝΗΠΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2018-2019

7o ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ | 28 Απριλίου 2018 στις 11:00 πμ

Εγγραφή νηπίων στο Νηπιαγωγείο

Για την καλύτερη κι έγκαιρη ενημέρωσή σας για την διαδικασία εγγραφής των παιδιών σας στο Νηπιαγωγείο, σας γνωρίζουμε τα παρακάτω:

Στο Νηπιαγωγείο εγγράφονται υποχρεωτικά όσα νήπια γεννήθηκαν από την 1η Ιανουαρίου μέχρι και 31 Δεκεμβρίου 2013ΝΗΠΙΑ)

Δεκτές θα γίνονται και οι αιτήσεις  για εγγραφή  παιδιών που είναι γεννημένα από 1η Ιανουαρίου μέχρι και 31 Δεκεμβρίου 2014(ΠΡΟΝΗΠΙΑ)

Οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν  το διάστημα από 2 μέχρι και 18Μαϊου 2018και ώρες 12:00-13:00

Για την εγγραφή στο Νηπιαγωγείο απαιτούνται:

α. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας για την εγγραφή του νηπίου στα οικεία μητρώα ή δημοτολόγια, στο οποίο αναγράφεται ολογράφως και αριθμητικώς η ημερομηνία γέννησης (Προσοχή: Δεν απαιτείται η προσκόμιση από το γονέα θα εκδοθεί από το σχολείο).

β. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.).    Εκτυπώστε εδώ  adym

δ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο, κατά την κρίση του Προϊσταμένου του νηπιαγωγείου, φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του νηπίου.

ε. Δήλωση του γονέα ότι αναλαμβάνει την ευθύνη για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση του νηπίου.

Όσοι γονείς επιθυμούν να συμμετάσχουν τα παιδιά τους στο Ολοήμερο τμήμα του Νηπιαγωγείου θα πρέπει να υποβάλλουν και σχετική αίτηση – δήλωση.

Προϋποθέσεις για εγγραφή στο Ολοήμερο τμήμα:

• Βεβαίωση εργασίας και των δύο γονέων ή
  • Κάρτα ανεργίας
  • Ευπαθείς κοινωνικά ομάδες (Πολύτεκνοι/ τρίτεκνοι/ μονογονεϊκές οικογένειες)

Δεν γίνεται καμία εγγραφή νηπίου αν δεν έχει τη νόμιμη ηλικία.

Είμαστε στη διάθεσή σας για κάθε πληροφορία και συνεργασία στο τηλ.  22940-49101. Διαβάστε όλο το άρθρο »

Κατηγορία ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΔΡΑΣΗ LET’S DO IT 2018-ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ 7ΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ

7o ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ | 28 Απριλίου 2018 στις 12:00 πμ

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ 7ΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΔΡΑΣΗ «LET’S DO IT»-7ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ

7o ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ | 27 Απριλίου 2018 στις 9:14 μμ

ΟΧΙ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΣΕ ΘΑΛΑΣΣΕΣ ΚΑΙ ΑΚΤΕΣ

Στα πλαίσια της πανελλαδικής δράσης «Let’s do it».

ΔΙΑΔΡΑΣΤΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ- ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

7o ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ | 24 Απριλίου 2018 στις 10:42 μμ