Εκπαιδευτικοί του σχολείου

Προϊστάμενος:

Ζερβάκης Δημήτριος (ΠΕ 60)

Διδακτικό προσωπικό:

Ζερβάκης Δημήτριος (ΠΕ 60)

Θεοδωροπούλου Ιωάννα (ΠΕ 60)

Πολίτη Μαρία  (ΠΕ 60)

Κατσακιώρη Μυρτώ (ΠΕ 60)

Βάρσου Στυλιανή (ΠΕ 60 ΕΑΕ)

Γκανάτσιου Σταυρούλα (ΠΕ 60 ΕΑΕ)

Κοντοπούλου Κωνσταντίνα (ΠΕ06 Αγγλικών)

Ντηβαρτζή Αγγελική (ΠΕ 30 Κοινωνικός Λειτουργός)

396613956 846519216956596 7654429290832272035 n

Λίγα λόγια για το Νηπιαγωγείο και τους εκπαιδευτικούς…

Το 7ο Νηπιαγωγείο Αρτέμιδας λειτούργησε για πρώτη φορά τον Μάρτιο 2011 αρχικά με ένα τμήμα και έκτοτε έως σήμερα λειτουργεί ως διθέσιο ολοήμερο σχολείο. Βρίσκεται στην υπέροχη περιοχή της Βραυρώνας, στο ύψος της 7ης στάσης και απέχει 400 περίπου μέτρα από τη θάλασσα και τον Ιερό ναό του Αγ. Κωνσταντίνου και Ελένης. Βασικό μέλημα των εκπαιδευτικών του σχολείου αποτελεί η ασφάλεια και η ολόπλευρη ανάπτυξη των μαθητών. Παράλληλα δίνεται έμφαση στην υλοποίηση καινοτόμων προγραμμάτων και δράσεων που προάγουν τη συνεργασία μεταξύ των  μαθητών-γονέων-κοινωνίας και σχολείων, την κοινωνική ευαισθησία και ενισχύουν την αγάπη για το φυσικό περιβάλλον και τον άνθρωπο. Οι εκπαιδευτικοί του άρτια εκπαιδευτικά καταρτισμένοι με πλούσια εμπειρία και μεταπτυχιακές σπουδές, αξιοποιούν τις γνώσεις και δεξιότητες που διαθέτουν στον τομέα της τεχνολογίας, της λογοτεχνίας και της μουσικής προς όφελος των μαθητών και της κοινωνίας γενικότερα. Σύνθημα όλων αποτελεί η φράση “όλοι μαζί μπορούμε να τα καταφέρουμε”.