Καλό Πάσχα!
Εκδήλωση: “Της άνοιξης και της Λαμπρής!”
“Της άνοιξης και της Λαμπρής”
Μια αξέχαστη μουσική εμπειρία!
Ζήτω η 28η Οκτωβρίου 1940!
Επεράσαν όμορφα, όμορφα, όμορφα…
Πράξη αλληλεγγύης απ’ το Σχολείο μας και την Κοινότητα της Μεγάλης Χώρας
Μικρό το σχολείο μας, μικρή η κοινότητά μας, μεγάλη όμως η προσφορά των μελών μας! Ο διευθυντής του σχολείου μας, κ. Γιώργος Πιτταροκοίλης σε συνεργασία με τον πρόεδρο της κοινότητας της Μεγάλης Χώρας, κ. Γρηγόρη Χασιώτη, συγκέντρωσαν τρόφιμα και άλλα είδη για τους πληγέντες της Θεσσαλίας. Τα είδη δόθηκαν στον Δήμο Αγρινίου και στον Ελληνικό
Καλή σχολική χρονιά!
Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023,
Χτύπησε για πρώτη φορά το κουδούνι μετά από δύο μήνες ξεγνοιασιάς και χαλάρωσης. Χαρούμενα προσωπάκια, χαμογελαστά, βλέμματα αισιόδοξα, αγκαλιές και γέλια χρωμάτισαν τον χώρο και τον χρόνο ευχάριστα.
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας η τελετή του Αγιασμού στις 8:45 π.μ. Οι μαθητές που μεταφέρονται με το λεωφορείο πρέπει να βρίσκονται στη στάση στις 8:15 π.μ. Μετά τον Αγιασμό οι μαθητές θα προσέλθουν στις τάξεις τους, ώστε να πάρουν τη λίστα υλικών και οδηγίες