«ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ»

Συγγραφέας: ΤΖΙΤΖΗ ΘΩΜΑΗ | Κατηγορία 1 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ | , στις 26-11-2022

.jpg

44ο  ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                     Σχολικό έτος 2022-2023

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Αγαπητοί γονείς,

Το σχολείο μας, με αφορμή τις γιορτινές μέρες που έρχονται, συμμετέχει φέτος στη δράση του  «Make a wish»  επιθυμώντας  να ευαισθητοποιήσει τα παιδιά γύρω από τον εθελοντισμό.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ

Το Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) εκπληρώνει ευχές παιδιών 3 – 18 ετών που νοσούν από σοβαρές ασθένειες. Το Αστέρι της Ευχής, εκπαιδευτικό πρόγραμμα που υλοποιείται σε όλα τα σχολεία με την άδεια του υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (Φ.2.1/ΜΓ/64830/102883/Δ7 & Φ.14/98076/ΦΔ/100120/Δ1) κλείνει φέτος τα 24 του χρόνια και έχει δώσει δύναμη σε εκατοντάδες παιδιά με σοβαρές ασθένειες. 24 ολόκληρα χρόνια, μαθητές από όλα τα σχολεία της χώρας προσφέρουν για την ίαση παιδικών ψυχών.

Από 1  μέχρι 10 Δεκεμβρίου τα παιδιά θα μπορούν να φέρνουν 2 ευρώ στον υπεύθυνο δάσκαλο του τμήματος για να παραλάβουν το δικό τους «Αστέρι της Ευχής». Αν συντονίσουμε τις ενέργειές μας και συνεργαστούμε όλοι μαζί, ενωμένοι, θα κερδίσουμε το πιο σπουδαίο αγαθό, την Αγάπη!

Σας ευχαριστούμε που στέκεστε πάντα δίπλα μας αρωγοί και συνεργάτες.

Η Διεύθυνση

Ο Σύλλογος Διδασκόντων