Αγαπητοί γονείς,
Από σήμερα ξεκινά επίσημα η διαδικασία της εξ ́ αποστάσεως εκπαίδευσης. Οι γονείς των Γ’ Δ’Ε’ & ΣΤ’ τάξεων μπορείτε να δείτε τον αριθμό μητρώου του /της μαθητή/ τριας από τον έλεγχο του Α’Τριμήνου ενώ οι γονείς των Α & Β’ τάξεων θα ενημερωθείτε σύντομα, προκειμένου να πραγματοποιήσετε την εγγραφή του κάθε μαθητή χωριστά στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο. Επειδή όμως η πλατφόρμα είναι υπερφορτωμένη είναι πιθανό να έχετε προβλήματα σύνδεσης με το Π.Σ.Δ. ή και με τοmail του σχολείου. Σε κάθε περίπτωση μην ανησυχείτε καθώς τα προβλήματα θα διορθωθούν στις επόμενες ημέρες. Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζουν και οι εκπαιδευτικοί με τη δημιουργία ηλεκτρονικών τάξεων στο ΠΣΔ. Εξάλλου η ασύγχρονη εξ’ αποστάσεως εκπαίδευση θα ξεκινήσει αφού τακτοποιηθούν πρώτα τα διαδικαστικά.Στη συνέχεια προσκομίζουμε την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας “Παροχή προσωπικών λογαριασμών στους μαθητές της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο”.

Για τις απορίες σας μπορείτε να στέλνετε μήνυμα στο 44dimlaris@sch.gr.

Εύχομαι καλή δύναμη και υγεία σε όλους!
Μαρία Κουκώλη

ANOΙΞΤΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΚΩΔΙΚΩΝ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ