e-book: Creative Writing inspired by the Civil Rights Movement

crmΣτο πλαίσιο της συνεργασίας της καθηγήτριας αγγλικών Μαρίας Πιτσάκη με την Φινλανδή συνάδελφο αγγλικών Maria Virokannas, και της σχετικής προγραμματισμένης δράσης δημιουργήθηκε ηλεκτρονικό βιβλίο που περιλαμβάνει εργασίες των μαθητών του τμήματος Γ1 και των μαθητών του Φινλανδικού σχολείου.

Το project ονομάζεται Creative Writing inspired by the Civil Rights Movement και συνδέεται με τις ενότητες για τα ανθρώπινα δικαιώματα και τους μεγάλους ηγέτες (κεφάλαια 6 & 7) του σχολικού εγχειριδίου Αγγλικών.

Κατεβάστε το και διαβάστε το από εδώ.

Κατηγορίες: Ηλεκτρονική έκδοση, μαθητικές δημιουργίες. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.