Ενδοσχολική επιμόρφωση

IMG 20231115 124655

Με μεγάλη μας χαρά, η κα. Νιζάμη Αικατερίνη, σχολική σύμβουλος, ΠΕ60, Δυτικής Θεσσαλονίκης, αποδέχθηκε την πρόσκλησή μας για ενδοσχολική επιμόρφωση, παρουσία γονέων, με θέμα “Οριοθέτηση παιδιών – Πρόληψη βίας και κοινωνικοσυναισθηματική ανάπτυξη” και πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημαρχείου Αρέθουσας. Η συνάντηση αποτέλεσε μια μοναδική ευκαιρία για τους γονείς του νηπιαγωγείου και του δημοτικού προκειμένου να κατανοήσουν το ρόλο του ασφαλούς δεσμού στην ανάπτυξη υγιών συναισθηματικά παιδιών, του τρόπου με τον οποίο επιτυγχάνεται αλλά και της επίδρασης των οθονών στην κοινωνικοσυναισθηματική ανάπτυξή τους.

Ευχαριστούμε για την υποστήριξη του έργου μας ως εκπαιδευτικών αλλά και του ρόλου των γονέων!