Το ταξίδι των Νumber Hunters έφτασε στο τέλος!

Το etwinning έργο Numbers Hunters ολοκλήρωσε τις δράσεις του.

Ένα ωραίο ταξίδι τριών μηνών έφτασε στο τέλος του με την αξιολόγηση του προγράμματος από παιδιά και μαθητές.

Το κεντρικό θέμα του έργου ήταν τα μαθηματικά και όλες μας οι δραστηριότητες και δράσεις στηρίχθηκαν  στους αριθμούς.

Τα παιδιά συνεργάστηκαν με μαθητές  σχολείων της Ελλάδας, της Τουρκίας, της Ιταλίας, της Ισπανίας και της Εσθονίας  και δούλεψαν σκληρά αυτούς τους τρεις μήνες ώστε να αποκτήσουν νέες γνώσεις και δεξιότητες. Πολλά ψηφιακά εργαλεία χρησιμοποιήθηκαν για τις ανάγκες του έργου και τα παιδιά κλήθηκαν να τα χρησιμοποιήσουν, κάποια από αυτά για πρώτη φορά.

Ευχαριστούμε όλους τους συνεργάτες εταίρους μας και της ιδρύτριες του έργου κα Filiz Ornek και κα Βανικιώτη Φωτεινή για την ευκαιρία που μας έδωσαν να συμμετέχουμε για πρώτη φορά σε ευρωπαϊκό πρόγραμμα!

Το βραβείο και η ευρωπαϊκή διάκριση αξίζουν σε όλους τους μαθητές και στους εκπαιδευτικούς τους και ευχόμαστε να το αποκτήσουμε!

Ευχαριστούμε και όλους τους γονείς για τη συνεργασία και την ενεργό  συμμετοχή τους  στις αποστολές των Number Hunters!!

Η βοήθεια σας ήταν πολύτιμη για εμάς!

Collage 2023 05 03 15 21 54 Collage 2023 05 03 15 24 26

IMG 20230504 WA0000