Συμμετοχή του Μουσικού Σχολείου Άρτας στο Μαθηματικό Διαγωνισμό ¨Ο Θαλής¨ – Παρασκευή 11 Νοεμβρίου 2022

λήψης

Την Παρασκευή 11 Νοεμβρίου 2022 μαθητές και μαθήτριες από την Β΄και Γ΄ Γυμνασίου καθώς και από την Α΄ Λυκείου συμμετείχαν στον 83ο Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό ¨Ο Θαλής¨.
Οι μαθητές που θα διακριθούν στον διαγωνισμό ¨Ο Θαλής¨ θα κληθούν να διαγωνιστούν στην 40η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα “Ο Αρχιμήδης” στις 18 Φεβρουαρίου 2023 για να επιλεγεί μέσω του Προκριματικού Διαγωνισμού η Εθνική ομάδα που θα λάβει μέρος στην 40η Μαθηματική Ολυμπιάδα , στην Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα Νέων καθώς και στην Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα κοριτσιών.
Ευχόμαστε στους μαθητές και στις μαθήτριές μας καλή επιτυχία και ελπίζουμε να συνεχίσουν στην επόμενη φάση.

Γκιοσά Αικατερίνη
Κολοβού Κλεονίκη