ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ 2024-2025-ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΕΣΩ ΚΤΕΛ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του ΓΕΛ Ψαχνών σας εύχεται καλή και δημιουργική σχολική χρονιά με ψυχική και σωματική υγεία! Σας ενημερώνουμε ότι είναι απαραίτητο να προσκομίσετε στο σχολείο από 2-9-2024, ημέρα Δευτέρα έως τις 9-9-2024, ημέρα Δευτέρα, προκειμένου να επιβεβαιωθούν και να επικαιροποιηθούν τα στοιχεία  των μαθητών μας, τα παρακάτω έγγραφα:

1.      Ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής που θα τυπώσετε από το e-eggrafes  (όπου εισήλθατε με τους προσωπικούς σας κωδικούς στο taxisnet και πραγματοποιήσατε την ηλεκτρονική εγγραφή) (ΌΛΕΣ ΟΙ ΤΑΞΕΙΣ)
2.      Υπεύθυνη Δήλωση επισυναψη (ΌΛΕΣ ΟΙ ΤΑΞΕΙΣ). Οι υπεύθυνες δηλώσεις πρέπει να γίνουν αυτοπροσώπως ή μέσω gov.gr ή να είναι επικυρωμένες από ΚΕΠ

3. Φωτοαντίγραφο Δελτίου Αστυνομικής Ταυτότητας ή Πιστοποιητικό Γέννησης για όσους/ες δεν έχουν Δ.Α.Ταυτότητας του/ της μαθητή/τριας (Προσοχή: Για τους/ τις μαθητές/τριες, που δεν έχουν Ελληνική Ιθαγένεια, θα πρέπει να κατατεθεί στη σχολική μονάδα θεωρημένο και επίσημα μεταφρασμένο Πιστοποιητικό Οικογενειακής κατάστασης ή Γέννησης από τη χώρα τους)

4.    Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή επισύναψη.(ΜΟΝΟ Α ΤΑΞΗ)

5. παρακαλούμε όσοι μαθητές μεταφέρονται με συγκοινωνία μέσω ΚΤΕΛ να προσκομίσετε την επισυναπτόμενη αίτηση συμπληρωμένη με μια φωτογραφία ταυτότητας.

αιτηση μεταφοράς μεσω συγκοινωνίας στο ΓΕΛ Ψαχνών

Τα έγγραφα μπορούν να κατατεθούν πρωτότυπα αυτοπροσώπως στο σχολείο