Στατιστικά Πρότυπου ΓΕ.Λ. Μυτιλήνης στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2020

Με ιδιαίτερη χαρά και ικανοποίηση ανακοινώνουμε τα στατιστικά στοιχεία της επίδοσης των υποψήφιων μαθητών της Γ΄ Λυκείου στις Πανελλήνιες εξετάσεις 2019-20, συγκριτικά με τις επιδόσεις των υποψηφίων σε πανελλήνια κλίμακα. Η σύγκριση αποτυπώνει τη συνολικά επιτυχημένη επίδοση των μαθητών μας σε όλα τα πεδία προσανατολισμού και ιδιαίτερα στη κατεύθυνση προσανατολισμού Ανθρωπιστικών Σπουδών καθώς και της Οικονομίας-Πληροφορικής. Επισημαίνουμε επίσης τα ιδιαίτερα υψηλά ποσοστά των υποψηφίων που παρατηρούνται στην κλίμακα 15-20 της βαθμολογίας στα περισσότερα μαθήματα ανεξαρτήτως πεδίου, τα οποία υπερβαίνουν τα αντίστοιχα σε πανελλήνιο επίπεδο.

Κατεβάστε από εδώ την Στατιστική Ανάλυση.

Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά για τις προσπάθειές τους αλλά και στους γονείς που ακούραστα τα στήριξαν από τη μεριά τους.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/lykpeirm/2020/07/12/statistika-protypoy-ge-l-mytilinis-stis-panelladikes-exetaseis-2020/