Επιστροφή σε Διακρίσεις

Διακρίσεις 2012-2013

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2012-2013

• 23/06/2013 – Η Ιστοσελίδα του Πρότυπου Πειραματικού Γενικού Λυκείου Μυτιλήνης του Πανεπιστημίου Αιγαίου αναδείχθηκε πρώτη στην Κατηγορία των Γενικών Λυκείων, ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ και ΣΕΚ στον 6ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ελληνόφωνων Εκπαιδευτικών Ιστοτόπων.
  • 12/05/2013 – Ο μαθητής της Γ’ τάξης του Σχολείου μας Παναγιώτης Διγιδίκης, διακρίθηκε με έπαινο στον 15ο Πανελλήνιο Μαθητικό Λογοτεχνικό Διαγωνισμό της Πανελλήνιας Ένωσης Λογοτεχνών.
  • 16/03/2013 – Οι μαθήτριες του Σχολείου μας Καραγκάνη Ελένη, Τζιμή Χαραλαμπία και Κωφοπούλου Μαρία-Πολυξένη, διακρίθηκαν στον Προκριματικο Διαγωνισμό και προκρίθηκαν στονΤελικό του 2ου Πανελλαδικού Μαθητικού Διαγωνισμού Φιλοσοφικού Δοκιμίου.
  • 25/02/2013 – Τα πρώτα ραδιοφωνικά βραβεία Ελλάδας-Κύπρου απενεμήθηκαν στις καλύτερες ραδιοφωνικές εκπομπές, στο Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας ΝΟΗΣΙΣ, στη Θεσσαλονίκη. Μεταξύ των καλύτερων εκπομπών που βραβεύθηκαν ήταν και οι  δύο εκπομπές, “PPLM Time” και “Oldies but Goodies“, του Πρότυπου Πειραματικού Γενικού Λυκείου Μυτιλήνης του Πανεπιστημίου Αιγαίου. Συγκεκριμένα η εκπομπή “PPLM Time” βραβεύθηκε ως η καλύτερη εκπομπή στην κατηγορία «Μαθητικό Ραδιόφωνο – Τοπικής Πληροφόρησης» και η εκπομπή “Oldies but Goodies” βραβεύθηκε ως η καλύτερη στην κατηγορία «Μαθητικό Ραδιόφωνο – Φωνή σε διαδικτυακό ραδιόφωνο».
  • 21/01/2013 – Ο μαθητής της B’ Τάξης του Λυκείου μας, Βρουλιώτης Βασίλειος, διακρίθηκε στην Α’ φάση του 24ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής και προκρίθηκε στη Β’ φάση του ως άνω Διαγωνισμού.
  • Ο μαθητής της Α’ τάξης, Βασίλαρος Παναγιώτης διακρίθηκε στην Α’ φάση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού της Μαθηματικής Εταιρίας “ΘΑΛΗΣ” και προκρίθηκε στην Β’ φάση “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ”.

PROSKLHSH_IDRYMA_PAPADIMITRIOU_s

• 28/09/2012: Σύμφωνα με την Απόφαση 5419/28-09-12 της ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ Δ/ΝΣΗΣ Π. & Δ. ΕΚΠ/ΣΗΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ,  επιλέχθηκαν οι μαθήτριες του Σχολείου μας, Κωφοπούλου Μαρία-Πολυξένη του Σάββα μαθήτρια Β’ τάξης και Τζιμή Χαραλαμπία του Μιχαήλ μαθήτρια Β’ τάξης, στην Ημερίδα Euroscola 2012, ως εκπρόσωποι της Περιφερειακής Δ/νσης Π. & Δ. Εκπ/σης Βορείου Αιγαίου (με αξιολογική σειρά σύμφωνα με την κατάταξη αυτών, βάσει μοριοδότησης που έλαβαν).

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/lykpeirm/%ce%b4%ce%b9%ce%b1%ce%ba%cf%81%ce%af%cf%83%ce%b5%ce%b9%cf%82/31-2/