Επιστροφή σε Διακρίσεις

Διακρίσεις 2010-2011

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2010-2011

• Στα πλαίσια του προγράμματος e-twinning που υλοποιεί το Σχολείο μας κατά το Σχολ. Έτος 2010-2011,  η ομάδα των μαθητών που ασχολήθηκαν με το θέμα: Χρυσή Τομή και Μουσική διακρίθηκε και επιβραβεύτηκε με γραπτό έπαινο από τους συντονιστές του προγράμματος. Ευχαριστούμε θερμά την κ. Εύη Αναγνωσταρά, Σχολική Σύμβουλο Μουσικής, για την πολύτιμη βοήθεια που παρέσχε στους μαθητές μας στην υλοποίηση της ως άνω εργασίας.
  • Ο μαθητής της Γ’ τάξης, Μαυρίκος Ιωάννης διακρίθηκε στην Β’ φάση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού της Μαθηματικής Εταιρίας “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ” και προκρίθηκε στην Γ’ φάση “ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ”.
  • Ο μαθητής της Β’ Τάξης του Λυκείου μας, Ορφέας Ελευθερίου, διακρίθηκε στην Α’ φάση του 23ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής και προκρίθηκε με ποσοστό επιτυχίας 100% στη Β’ φάση του ως άνω Διαγωνισμού.
  • Οι μαθητές της Α’ τάξης, Κατσούλας Αντώνιος και της Γ’ τάξης Μαυρίκος Ιωάννης διακρίθηκαν στην Α’ φάση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού της Μαθηματικής Εταιρίας “ΘΑΛΗΣ” και προκρίθηκαν στην Β’ φάση “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ”.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/lykpeirm/%ce%b4%ce%b9%ce%b1%ce%ba%cf%81%ce%af%cf%83%ce%b5%ce%b9%cf%82/%ce%b4%ce%b9%ce%b1%ce%ba%cf%81%ce%af%cf%83%ce%b5%ce%b9%cf%82-2010-2011/