Ενημέρωση από την ΕΛ.ΑΣ στο ΓΕΛ Αντιμάχειας

Την Παρασκευή 01 Μαρτίου 2024 διεξήχθη στο σχολείο μας ένα πρόγραμμα αφύπνισης και πληροφόρησης για τους μαθητές και τις μαθήτριες μας, αφιερωμένο σε δύο σημαντικά ζητήματα: τα ναρκωτικά και τον σχολικό εκφοβισμό. Την ενημέρωση ανέλαβαν ο Αστυνόμος Β΄ κ. Νεκτάριος Μπίκας, Διοικητής του Αστυνομικού Τμήματος Ηρακλειδών Κω, και ο Ανθυπαστυνόμος κ. Ευάγγελος Νιάρος. Μέσω των εντυπωσιακών τους παρουσιάσεων, χρησιμοποιώντας προηγμένες τεχνολογίες, και μία εποικοδομητική συζήτηση, κατάφεραν να αφήσουν ένα ισχυρό θετικό σημάδι στις καρδιές και τα μυαλά των μαθητών και μαθητριών μας. Αυτό το γεγονός βελτιώνει την εικόνα και ενισχύει τον ρόλο της Ελληνικής Αστυνομίας, ενώ ταυτόχρονα εγκαινιάζει την αρχή μιας στενής και μακροχρόνιας συνεργασίας.