Επιμορφώσεις

Στην σελίδα αυτή καταχωρούνται διάφορες επιμορφώσεις και σεμινάρια σχετικά με το σχολείο μας.

9-9-2024

Τη Δευτέρα 9/9/2024 οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας Κα Γιαννακάρα Αργυρώ και Κα Βόγγλη Αργυρώ παρακολούθησαν την Επιμορφωτική Συνάντηση Διάχυσης Erasmus+ για εκπαιδευτικούς που διοργάνωσε το Γυμνάσιο Κανήθου.

Στην Συνάντηση αυτή παρουσιάστηκαν οι πρακτικές (ειδικότερα για τη χρήση εργαλείων τεχνητής νοημοσύνης στην εκπαίδευση) πάνω στις οποίες επιμορφώθηκαν  οι εκπαιδευτικοί του Γυμνασίου Κανήθου που συμμετείχαν στο πρόγραμμα Erasmus+ και η συνολική εμπειρία που αποκόμισαν κατά τη διάρκεια του προγράμματος επιμόρφωσης και κατάρτισης.

Ημερίδα 9 9 24α   Ημερίδα 9 9 24β

3-9-2024

Επιμορφωτική συνάντηση υπό την αιγίδα του Συμβούλου Παιδαγωγικής Ευθύνης Κου Θεμελή Γιάννη (PhD) με θέματα:

1. Αποτίµηση σχολικού έτους 2023-2024
2. Ατοµική Αξιολόγηση Εκπαιδευτικού (έµφαση στο πεδίο Β)
3. Αξιολόγηση Σχολικής Μονάδας µε παρουσίαση Καλών Πρακτικών
4. Ο ρόλος του Ενδοσχολικού Συντονιστή, του Παιδαγωγικού Συµβούλου-Μέντορα και του Συµβούλου Σχολικής Ζωής
5. Ιδιαίτερα ζητήµατα που αφορούν τα σχολεία (π.χ., ενδοσχολική βία, σχολική διαρροή)

Η συνάντηση έλαβε χώρα την Τρίτη 3-9-24 στο αμφιθέατρο του ΓΕΛ Βασιλικού. Σε συνέχεια της συνάντησης ο Κος Θεμελής

έστειλε το παρακάτω υλικό σε μορφή διαφανειών για την καλύτερη ενημέρωση των συναδέλφων. Υλικό επιμόρφωσης.

Από το σχολείο μας συμμετείχαν οι κυρίες Γιαννακάρα Αργυρώ και Βόγγλη Αργυρώ οι οποίες και παρουσίασαν την δράση τους στα πλαίσια της διάχυσης καλών πρακτικών

epimorfosi 1   epimorfosi 2