Αρχεία για 25 Απριλίου 2024

Η περιβαλλοντική ομάδα του σχολείου μας ομορφαίνει τον περιβάλλοντα χώρο

Παρτέρια, λουλούδια, χρώματα και φύση  πλαισίωσαν το σχολικό κτήριο την  Τετάρτη 24 Απριλίου. Η περιβαλλοντική ομάδα  του σχολείου μας, (και όχι μόνο) με τη συμβολή του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων  δημιούργησε όμορφες ζαρντινιέρες και  διαμόρφωσε πανέμορφα παρτέρια με λουλούδια. Τα παιδιά είχαν ήδη  απομακρύνει τις σπασμένες ζαρντινιέρες, είχαν ετοιμάσει το χώρο και τα παρτέρια γέμισαν με πανέμορφα λουλούδια που έφερε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων μετά από δωρεές από φυτώρια της περιοχής. Η Ταμίας του Συλλόγου κ. Αγγελική Τσακάλου καθοδήγησε τα παιδιά και φύτεψε και η ίδια πανσεδάκια, σκυλάκια, μαργαρίτες, παχύφυτα κ.α.

Η καλή συνεργασία παιδιών, συλλόγου γονέων και σχολείου μπορεί να ομορφύνει την καθημερινή μας ζωή και να δώσει όμορφα μηνύματα για τη ζωή των  μαθητών και μαθητριών μας.

IMG 20240424 142500 020 IMG 20240424 131426 119