Αρχεία για 29 Μαρτίου 2024

Eπίσκεψη στην ΑΛΜΗ

αλμηΤην Τετάρτη 27/03/2024 η Δ.Υ.Ε.Π. Καβασίλων επισκέφτηκε την εργοστασιακή μονάδα ΑΛΜΗ της Αλεξάνδρειας, με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών της δομής και της Συντονίστριας Εκπαίδευσης Προσφύγων, κ. Σερενίδου Χρύσας. Οι υπεύθυνοι μας υποδέχτηκαν και μας ξενάγησαν στους χώρους παραγωγής, όπου μας πληροφόρησαν σχετικά με τα προϊόντα, τα μηχανήματα παραγωγής, τις χώρες εξαγωγής των προϊόντων καθώς και τη σημασία του εργοστασίου για την οικονομία της Αλεξάνδρειας.

Στο τέλος μας περίμενε μία όμορφη έκπληξη! Οι υπεύθυνοι επί της υποδοχής μας έδωσαν σακούλες με ορισμένα από τα εκλεκτά προϊόντα τους – και τους ευχαριστούμε πολύ γι’ αυτό! Στη συνέχεια ακολούθησε μία συζήτηση στη δομή φιλοξενίας των παιδιών, όπου οι μαθητές μάς μίλησαν σχετικά με τις εντυπώσεις τους από την επίσκεψη καθώς και τη βιομηχανική δραστηριότητα στις χώρες προέλευσής τους. Οι μαθητές ευχαριστήθηκαν πολύ την επίσκεψη τους αυτή και ανυπομονούν για την επόμενη εξόρμηση!