ΞΕΝΑΓΗΣΗ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

ΞΕΝΑΓΗΣΗ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ
Την Τετάρτη 24-04-2024 το Γυμνάσιο Καμπάνης υποδέχτηκε τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού σχολείου Νέας Σάντας. Τους μαθητές συνόδευαν οι δάσκαλοι των δύο τμημάτων της ΣΤ΄ τάξης. Μαθητές και εκπαιδευτικοί ξεναγήθηκαν στο σχολείο μας, αφού πρώτα έγινε ενημέρωση από την Διευθύντρια κα. Τζήμου Γεωργία σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας του Γυμνασίου. Επίσης, παρουσιάστηκε το πρόγραμμα σπουδών και οι όμιλοι δραστηριοτήτων και δόθηκαν απαντήσεις στις ερωτήσεις των μαθητών του Δημοτικού κατά τη διάρκεια της παρουσίασης. Στη συνέχεια οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί τους ξεναγήθηκαν στο εργαστήριο Φυσικής όπου παρακολούθησαν ‘Την εξαγωγή DNA από μπανάνα’ στα πλαίσια του προγράμματος ‘ Εξιχνίαση ενός εγκλήματος’ που πραγματοποιείται από τους μαθητές του τμήματος Β1 με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κα. Θεοδωρίδου Μαρία. Η ξενάγηση ολοκληρώθηκε με την επίσκεψη στο γυμναστήριο του σχολείου το οποίο βρίσκεται στον προαύλιο χώρο. Εκεί τους υποδέχτηκε ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής κος. Θεοδωρίδης Αλέξανδρος. Τους μίλησε για τα οφέλη της γυμναστικής και τους έδωσε κάποιες κατευθυντήριες γραμμές σχετικά με το μάθημα της Γυμναστικής.
Ευχαριστούμε πολύ τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του Δημοτικού σχολείου Νέας Σάντας για την επίσκεψή τους και ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές/τριες εύκολη και ομαλή μετάβαση τη νέα σχολική χρονιά.
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ ΚΕΙΜΕΝΟΥ :ΜΑΡΙΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΠΕ03

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.