Βάφουμε το σχολείο μας

Με όπλα τους τα πινέλα και την όρεξη τους οι μαθητές του σχολείου μας βάψανε τα κάγκελα της εξωτερικής αυλής.
Αρωγός αυτής της πρωτοβουλίας της Διεύθυνσης του σχολείου, των εκπαιδευτικών και των μαθητών στάθηκε ο δήμος Καστοριάς( ο δήμαρχος κ. Κορεντσιδης Ιωάννης και ο πρόεδρος της σχολικής επιτροπής Β/μιας κ. Ζήσης Λάζαρος) , ο οποίος ενισχύει με κάθε τρόπο τις ανάγκες μας σε αναλώσιμα. Έτσι και τώρα, χορήγησε όλα τα υλικά στους… δράστες και τους… εξόπλισε ώστε να μπορέσουν να βάψουν αρχικά την μεγάλη μας αυλή.
Τα παιδιά, με την καθοδήγηση των καθηγητών τους όλοι μαζί με μεράκι έφεραν σε πέρας μια δύσκολη και λεπτή δουλεία.

Είναι μόνο η αρχή!  Έχει και συνέχεια . Ότι έχει σχέση με την καλαισθησία και την ομορφιά του χώρου που περνάμε πολλές  ώρες οι μαθητές μας , μας έχουν αποδείξει πως θέλουν και μπορούν να φροντίζουν για το καλύτερο .