2ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Σκίτσου «Η χρήση του δρόμου… είναι στο χέρι σου – Αύριο εγώ θα οδηγώ»

Η επιστημονική ομάδα της EDUCARTOON, στο πλαίσιο της εκστρατείας ενημέρωσης για την κυκλοφοριακή αγωγή, συνδιοργανώνει με την Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών, τον 2ο πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό σκίτσου με τίτλο: «Η χρήση του δρόμου…είναι στο χέρι σου – Αύριο εγώ θα οδηγώ». Ο διαγωνισμός διεξάγεται υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων, Αθλητισμού και Πολτισμού.

Θέμα του διαγωνισμού: «Οδική ασφάλεια»

Επιμορφωτική συνάντηση με θέμα: «Planning for teaching – How to develop a lesson plan»

Η Σχολική Σύμβουλος ΠΕ06 Δρ. Μαρία Μαλίτσα καλεί τους καθηγητές Αγγλικής να παρακολουθήσουν την επιμορφωτική συνάντηση που θα πραγματοποιηθεί στο Γυμνάσιο Άμφισσας στις 22-1-2013, ημέρα Τρίτη, και ώρες 11.30 π.μ. – 14.00 μ.μ., με θέμα: «Planning for teaching – How to develop a lesson plan».

Για τη συνάντηση έχει δοθεί έγκριση (αρ. πρωτ. Φ152132/10-1-2013) από την Περιφερειακή Δ/νση Εκπ/σης Στ. Ελλάδας.