Χριστουγεννιάτικες Ευχετήριες Κάρτες του συλλόγου «Η Πίστη»

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων «Η Πίστη» παιδιών με νεοπλασματικές παθήσεις (Νοσοκομείο Παίδων Αγία Σοφία) διαθέτει και φέτος Ευχετήριες Χριστουγεννιάτικες Κάρτες.

Παράλληλα με τον εκπαιδευτικό χαρακτήρα που συμβάλλει στην ευαισθητοποίηση της μαθητικής κοινότητας, οι ευχετήριες κάρτες του Συλλόγου «Η Πίστη» βοηθούν και στην υλοποίηση των προγραμμάτων της, αφού το ποσό των εισπράξεων θα διατεθεί για την αγορά απαραίτητου ιατρικού εξοπλισμού του Νοσοκομείου Παίδων «Η Αγία Σοφία», καθώς και για την πληρωμή εξειδικευμένων εξετάσεων των παιδιών που δεν καλύπτουν τα ταμεία.

Οι κάρτες του Συλλόγου «Η Πίστη» μπορούν να σταλούν στα σχολεία που θα δείξουν ενδιαφέρον, μετά από παραγγελία.

Για την πληρέστερη ενημέρωσή σας μπορείτε να απευθύνεστε στα τηλέφωνα: 210-74.88.961 και 210-74.86.880.

Η συμμετοχή των παιδιών στην ενίσχυση αυτού του σκοπού είναι προαιρετική.

17ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός «ΛΥΣΙΑΣ»

Σας ενημερώνουμε ότι τα Εκπαιδευτήρια Δούκα διοργανώνουν τον 17ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμού μέσω Internet, “ΛΥΣΙΑΣ”, ο οποίος απευθύνεται σε μαθητές της Πρωτοβάθμιας (Δ΄, Ε΄ και Στ΄ Τάξεων Δημοτικού) και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Ιστοσελίδα

Ολοκλήρωση σεμνιναρίου «Εισαγωγή στην Περιβαλλοντική Εκπαίδευση: Σχεδιασμός και Υλοποίηση προγραμμάτων Π.Ε.»

Ολοκληρώθηκε το τριήμερο Εισαγωγικό Σεμινάριο στην Περιβαλλοντική Εκπαίδευση με θέμα: «Εισαγωγή στην Περιβαλλοντική Εκπαίδευση: Σχεδιασμός και Υλοποίηση προγραμμάτων Π.Ε.» διάρκειας είκοσι πέντε (25) ωρών, που διοργανώθηκε απο Κέντρο Διά Βίου Μάθησης για το Περιβάλλον και την Αειφορία (Κ.Δ.Β.Μ.Π.Α.) Ανατολικού Ολύμπου και πραγματοποιήθηκε στον Παλιό Παντελεήμονα από 23/11/2012 έως και 25/11/2012.