ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΤΑΞΗΣ

Την Παρασκευή 6 Δεκεμβρίου ξεκίνησε ο διαγωνισμός για την καλύτερη τάξη του σχολείου. Και όταν λέω καλύτερη τάξη, εννοώ την πιο καθαρή και όμορφα διακοσμημένη. Ο διαγωνισμός αυτός αποφασίστηκε από το μαθητικό συμβούλιο να γίνεται κάθε 15 μέρες και στο τέλος της χρονιάς η τάξη που έχει πάρει τα περισσότερα βραβεία θα πάει μια εκδρομή στο πάρκο!

Έτσι την Παρασκευή, οι πρόεδροι των τάξεων περνούσαν από όλα τα τμήματα και τα βαθμολογούσαν. Όλες οι τάξεις εντυπωσίασαν τους προέδρους, αλλά τελικά οι μαθητές της Δ΄ τάξης κέρδισαν το βραβείο, διότι η τάξη ήταν πολύ καθαρή, όμορφα στολισμένη, με λουλούδια στα παράθυρα και καθαρά θρανία. Η χαρά των παιδιών την ώρα που τους  ανακοίνωσαν ότι πήραν τον τίτλο της καλύτερης τάξης ήταν απερίγραπτη! Το πιο δύσκολο είναι να διατηρήσουν την τάξη τους σε αυτήν την κατάσταση! Μένει να δούμε αν θα τα καταφέρουν.

Αιμιλιανή Μανώλη , Δ΄ τάξη