Καλό καλοκαίρι….

Η διευθύντρια του σχολείου και ο σύλλογος διδασκόντων σας εύχονται καλό καλοκαίρι και χαρούμενες διακοπές!

Στην εικόνα οι υπέροχες δημιουργίες της Α’ Δημοτικού υπό την ακούραστη καθοδήγηση της δασκάλας τους ….

collage1 1

Αποχαιρετώντας την Στ’ Δημοτικού

Την Τετάρτη 15 Ιουνίου, το απόγευμα, οι εκπαιδευτικοί της έκτης τάξης αποχαιρέτησαν με μια μικρή γιορτή τους μαθητές και τις μαθήτριές τους, με μια θεατρική παράσταση που παρακολούθησαν με πολύ συγκίνηση γονείς, μαθητές/τριες και εκπαιδευτικοί .
Ευχόμαστε σε όλες και σε όλους καλή πρόοδο και συνέχεια στην επόμενη σχολική βαθμίδα!

Θεατρική Παράσταση..

Λίγο πριν το τέλος της σχολικής χρονιάς οι Β’ και Ε’ τάξεις συνεργάστηκαν δημιουργικά και παρουσίασαν το θεατρικό έργο «Ενας γάτος μια φορά»!

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες καθώς και στους εκπαιδευτικούς των τάξεων Σπύρου Βαρβάρα (Β’ τάξη), Μανησιώτη Θεόδωρο (Ε’ τάξη)  και τη μουσικό του σχολείου κ. Τσαουσάκη Ελένη.

b e taxi

Παρουσίαση Βιβλίου..

Η Συγγραφέας Μαρίνα Γιώτη επισκέφτηκε το σχολείο μας και παρουσίασε στους μικρούς μαθητές με πολύ όμορφο τρόπο το βιβλίο της «Τα φλαφ της ευτυχίας».. Αξίζουν σε όλους πολλά συγχαρητήρια!

collage βιβλιο

Χρόνια πολλά μαμά!

Την Κυριακή 8 Μαΐου λέμε Χρόνια Πολλά σε όλες τις μανούλες του κόσμου!

πολλά μαμά

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!

Η διεύθυνση, ο σύλλογος εκπαιδευτικών και οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου με τις δημιουργίες τους εύχονται «Καλό Πάσχα» και «Καλή Ανάσταση» !

collageΠΑΣΧΑ1

25η ΜΑΡΤΙΟΥ-ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΛΛΑΔΑ!!

IMG 20220323 WA0004 2

6 Μαρτίου- Πανελλήνια Ημέρα κατά της Σχολικής Βίας και του Εκφοβισμού

6 Μαρτίου: Η μέρα κατά της σχολικής βίας και του εκφοβισμού

6 Μαρτίου: Η μέρα κατά της σχολικής βίας και του εκφοβισμού:3f62a71f ab40 4233 b44d ac253baa8d16