ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ Β.Ρ.Β.

Με την υπ. αρ. 211/Φ32/19-02-2021 απόφαση του Συντονιστή Εκπαίδευσης Βερολίνου ορίζεται η Δευτέρα 22-02-2021 ως η ημέρα της επαναλειτουργίας των ελληνικών δημοτικών σχολείων της Βόρειας Ρηνανίας Βεστφαλίας έως νεωτέρας, με τη φυσική παρουσία μαθητών- μαθητριών και εκπαιδευτικών.

Ορίζεται νέο ανώτατο όριο μαθητών μαθητριών σε τμήματα. Έτσι, όπου ο αριθμός των μαθητών- μαθητριών υπερβαίνει τους 18 π.χ. σε τμήματα συνδιδασκαλίας, εφαρμόζεται η εκ περιτροπής διδασκαλία.

Γονείς, διδακτικό προσωπικό και μαθητές- μαθήτριες εφαρμόζουμε όλα τα απαραίτητα υγειονομικά μέτρα ώστε να αποφύγουμε τη διασπορά της πανδημίας COVID-19 εντός του σχολείου, π.χ. συχνό πλύσιμο των χεριών, μάσκες προστασίας, αποστάσεις 1,5μ. κ.ά.

Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί!!!!

Η διεύθυνση και το διδακτικό προσωπικό του σχολείου