Είχαμε σήμερα τη χαρά και την τιμή να σταθούμε δίπλα στα μαθητούδια μας καθ’ όλη τη διάρκεια των εορταστικών εκδηλώσεων της 28ης Οκτωβρίου. Συμμετείχαμε στην Επίσημη Δοξολογία, κάναμε παρέλαση, καταθέσαμε στεφάνι, είπαμε ποιήματα, συμμετείχαμε στην επιμνημόσυνη δέηση. Και όλα αυτά με περηφάνια και σεβασμό ❤ μακάρι όλοι εμείς οι μεγάλοι να παραδειγματιζόμαστε από τα παιδιά και να κατανοούμε τη σημασία όλων αυτών και να δείχνουμε κάθε φορά τη δέουσα σημασία, προσοχή και κυρίως σεβασμό. Θα θέλαμε να εκφράσουμε ολόψυχα τα συγχαρητήριά μας σε όλους τους μαθητές του σχολείου μας για τη σημερινή τους παρουσία, στη σημαιοφόρο και στους παραστάτες μας, στον μαθητή της ΣΤ τάξης που κατέθεσε το στεφάνι μας, στις μαθήτριες των τάξεων Γ και Δ που απήγγειλαν τα ποιήματά τους, στη συνάδελφο της Φυσικής Αγωγής και στις συναδέλφισσες που συνόδεψαν τα παιδιά, καθώς και στη συνάδελφο, κ. Καστρινού Γεωργία που εκφώνησε τον πανηγυρικό λόγο! Είμαστε όλοι πολύ περήφανοι για όλους/ες.
Και του χρόνου να είμαστε πάλι γεροί!
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ!