Ενημέρωση γονέων σχετικά με τη λειτουργία του σχολείου

Έναρξη μαθημάτων στις 8:10.

Λήξη μαθημάτων στις 1.15

Το ολοήμερο θα λειτουργεί κανονικά από την Τρίτη για τους μαθητές που έχουν δηλώσει συμμετοχή.

Οι μαθητές πρέπει να έχουν καθημερινά μαζί τους:

Μάσκες

Νερό και φαγητό από το σπίτι.

Τα παιδιά του ολοήμερου να έχουν μαζί τους το μεσημεριανό τους φαγητό.

Σύντομα θα γίνουν ενημερωτικές συναντήσεις των γονέων με τους εκπαιδευτικούς για θέματα που αφορούν τη λειτουργία του σχολείου.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την συνεργασία σας.

Ο σύλλογος διδασκόντων του Δ.Σ. Ποταμιάς

Ενημέρωση γονέων – Αγιασμός

Σας ενημερώνουμε ότι ο σχολικός αγιασμός θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα στις 14 Σεπτεμβρίου και ώρα 11 π.μ. Η αποχώρηση από το σχολείο θα γίνει στις 11.30 π.μ. Η προσέλευση και η αποχώρηση των μαθητών/τριών θα είναι στην ευθύνη των γονέων. Παρακαλούνται οι γονείς λόγω των νέων συνθηκών να επισκεφτούν το ιστολόγιο του σχολείου μας ( https://blogs.sch.gr/dipotam/), όπου έχουν αναρτηθεί χρήσιμες οδηγίες προστασίας από τον codid – 19 (ΕΟΔΥ).

*** Σας γνωρίζουμε ότι όσοι μαθητές θα μετακινηθούν με λεωφορείο, τα δρομολόγια έχουν ως εξής:
Από Σκάλα Ποταμιάς: 9:55 π.μ.
Από Ποταμιά: 11.50 π.μ.

Σας ευχόμαστε ολόψυχα ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!
Ο σύλλογος διδασκόντων του Δ.Σ. Ποταμιάς