Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Αναστολή λειτουργίας τμημάτων σχολικών μονάδων

1. 21/06/1913: Ο Ελληνικός Στρατός καταλαμβάνει το Κιλκίς.
    O Ελληνικός στρατός μετά από σφοδρές μάχες στα χωριά Σκρα και Λαχανά εισέρχεται στην πόλη εκδιώχνοντας τους Βούλγαρους.

Φεβρουάριος 2021
« Ιαν   Μαρ »

Αναστολή λειτουργίας τμημάτων σχολικών μονάδων

Ενημερώνουμε γονείς , κηδεμόνες και κάθε ενδιαφερόμενο/η, ότι με  απόφαση της Διευθύντριας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αργολίδας , ύστερα από  γνωμοδότηση του Προϊσταμένου της Διεύθυνσης Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας της Περιφερειακής Ενότητας Αργολίδας, αναστέλλεται η λειτουργία τμημάτων στο 2ο Νηπιαγωγείο και στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Ναυπλίου για 14 ημέρες, λόγω κρουσμάτων  covid 19.

Οι οικογένειες των μαθητών , μαθητριών μας, έχουν ήδη πάρει σχετικές οδηγίες από τις Διευθύνσεις των σχολείων και έχουν ενημερωθεί για τον τόπο και το χρόνο που θα διενεργηθεί η διαδικασία ιχνηλάτησης από κλιμάκια του ΕΟΔΥ. Η εξ αποστάσεως εκπαίδευση των τμημάτων θα υλοποιηθεί σύμφωνα με το πρόγραμμα, το οποίο έχει κοινοποιηθεί από τους Διευθυντές. Ακολουθούμε τις οδηγίες πρόληψης και διαχείρισης κρουσμάτων και ενημερώνουμε άμεσα τη σχολική μας μονάδα σε περίπτωση που μέλος της οικογένειάς μας νοσεί από Covid 19.