Δημοσιεύθηκε στην Επιμορφώσεις

Η Αειφορία στην Εκπαίδευση

Την Τετάρτη 10 Απριλίου, μετά τη λήξη των μαθημάτων, πραγματοποιήθηκε από την κ. Φράγκου Ελισσάβετ ενδοσχολική επιμόρφωση στους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας σε θέματα που αφορούν την Αειφορία στην Εκπαίδευση.

fra3

Δημοσιεύθηκε στην Δραστηριότητες

“Αειφορία”

Την Τετάρτη 10 Απριλίου επισκέφτηκε το σχολείο μας η κυρία Φράγκου Ελισάβετ, υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων, και μίλησε στους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας για θέματα Αειφορίας. Ακολούθησαν δράσεις στο χώρο της αυλής, όπως η κατασκευή πάνινης σακούλας από παλιό T-Sirt.fra2

Δημοσιεύθηκε στην Δραστηριότητες

Ένα Δέντρο για το Κλίμα

Την Τετάρτη 10 Απριλίου μας επισκέφτηκε εκπρόσωπος του Δασαρχείου, στα πλαίσια της δράσης:” Ένα Δέντρο για το Κλίμα”. Μίλησε στους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου για θέματα που αφορούν το οικοσύστημα της Αλμωπίας.

das 1

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις

ΑΝΟΣΟΠΟΙΗΣΗ ΑΛΕΠΟΥΔΩΝ ΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ ΛΥΣΣΑΣ

Κοινοποιούμε έγγραφο του υπουργείου για την εναέρια εκστρατεία εμβολιασμού για την ανοσοποίηση των αλεπούδων έναντι της λύσσας.

Θέμα: «Νέα εναέρια εκστρατεία εμβολιασμού για την ανοσοποίηση των αλεπούδων έναντι του ιού της λύσσας την άνοιξη του 2024 (έναρξη τη δεύτερη εβδομάδα του Απριλίου 2024 και ολοκλήρωση το αργότερο στα τέλη Μαΐου 2024) σε 17 Περιφερειακές Ενότητες της χώρας».

Συνέχεια ανάγνωσης “ΑΝΟΣΟΠΟΙΗΣΗ ΑΛΕΠΟΥΔΩΝ ΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ ΛΥΣΣΑΣ”

Δημοσιεύθηκε στην Α τάξη, Ανακοινώσεις, Β τάξη, Γ τάξη, Γενικά, Γιορτές, Δ τάξη, Δραστηριότητες, Ε τάξη, Εθελοντισμός, Παγκόσμιες ημέρες, Στ τάξη

1η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΦΙΛΟΖΩΙΑΣ

Την Πέμπτη 04/04/24 η ημέρα ήταν αφιερωμένη στη φιλοζωία!

ζωα 2 1 ζώα 5 1

Συνέχεια ανάγνωσης “1η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΦΙΛΟΖΩΙΑΣ”