Προγραμματισμός σχολείου για 27η και 28η Οκτωβρίου

Α) Την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023

• Θα  πραγματοποιηθούν δράσεις εντός των τμημάτων  για την επέτειο της εθνικής εορτής της 28ης Οκτωβρίου  κατά τις ώρες  08:15π.μ. έως 09:40 π.μ.
  • Πριν την έναρξη των δράσεων, στον προαύλιο χώρο, θα ανακοινωθούν οι σημαιοφόροι και οι παραστάτες που προέκυψαν κατόπιν κλήρωσης για τις παρελάσεις της 28ης Οκτωβρίου και της 25ης Μαρτίου  και  θα λάβει χώρα η τελετή παράδοσης – παραλαβής της σημαίας στον σημαιοφόρο της 28ης Οκτωβρίου.
  • Όλοι οι μαθητές μετά τη λήξη εορταστικών δράσεων, θα αποχωρήσουν από το σχολείο στις 9:40 π.μ.
  • Το Ολοήμερο Πρόγραμμα του σχολείου δεν θα λειτουργήσει.
  • Τα λεωφορεία θα λειτουργήσουν κανονικά και το πρωί και κατά την αποχώρηση των μαθητών στις 9:45 π.μ.

Β) Το Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2023

• Το Σχολείο μας με αντιπροσωπεία μαθητών και εκπαιδευτικών (σημαιοφόρος και παραστάτες), θα παραστεί στη δοξολογία στον Αγ. Ανδρέα και στην κατάθεση στεφάνου στην Πλατεία Ηρώων, καθώς και στην παρέλαση στην παραλιακή οδό στις 12:00, όπου θα παρελάσουν οι μαθητές των τάξεων Ε΄ και ΣΤ΄.
  • Ώρα συγκέντρωσης για τους μαθητές που θα συμμετάσχουν στην παρέλαση θα είναι στις 11:20 στον χώρο του Σχολείου μας και από εκεί, με τη συνοδεία εκπαιδευτικών, θα παραβρεθούν στην παρέλαση.
  • Μετά το πέρας αυτής, οι μαθητές θα συγκεντρωθούν στο Λιμάνι, μετά τα εκδοτήρια των πλοίων.
  • Για την ασφαλή αποχώρηση των μαθητών, σας παρακαλούμε να συστήσετε στα παιδιά να μην απομακρυνθούν από τους συνοδούς εκπαιδευτικούς μέχρι να τα παραλάβετε.
  • Σε περίπτωση που επιθυμείτε να φύγουν μόνα τους, να φέρουν Υπεύθυνη Δήλωση υπογεγραμμένη από εσάς την Παρασκευή 27/10/23.