Βράβευση!

Η Δ΄και η Β΄τάξη του σχολείου μας, με υπεύθυνους εκπαιδευτικούς τους Γεώργιο Κουκούλα, Εμμανουήλ Ευστρατία και Μυλωνά Ελευθερία βραβεύτηκαν στο πρόγραμμα «Οι Πράσινες Γωνίες της Γειτονιάς μου» που υλοποιήθηκε τη σχολική χρονιά 2017-18.

Πανελλήνια μέρα Σχολικού Αθλητισμού

«Ας κινηθούμε!» προτρέψαμε φέτος τους μαθητές και τους δασκάλους στο Σχολείο μας στο πλαίσιο της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού 2018. Με την καθοδήγηση του δασκάλου της Φυσικής Αγωγής αφιερώσαμε τη σημερινή ημέρα

ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2018-2019

Καλή Σχολική Χρονιά! Το Δημοτικό Σχολείο Μήθυμνας ενημερώνει τις μαθήτριες,  τους μαθητές και τους γονείς τους  πως την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2018 θα ξεκινήσουμε μαζί  το Σχολικό έτος 2018-19 στις  9:00 π.μ με τον

Κυκλοφοριακή Αγωγή!

Στις 18/5/2018πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη ημέρα Κυκλοφοριακής Αγωγής στην αυλή του σχολείου με επιμέλεια του κ. Γιοβανούδη Ιωάννη και τη συμμετοχή όλων των παιδιών του σχολείου με τα ποδήλατά τους.

Οι μαθητές ενημερώνονται για τα μικρόβια!

Στις 17/5/2018 νπραγματοποιήθηκε ενημέρωση με θέμα:»Οι μαθητές στο χώρο των μικροβίων» από την επισκέπτρια Υγείας του Κέντρου Υγείας Καλλονής  κυρία Εμμανουήλ Ευφροσύνη.

Συμμετείχαν οι μαθητές της Δ΄, Ε΄, Στ΄

Μετάβαση Νηπίων στο Δημοτικό Σχολείο!

Στις 17/5/2018 επισκέφθηκε το σχολείο μας το Νηπιαγωγείο Μήθυμνας στο πλαίσιο του προγράμματος «Μετάβασης Νηπίων στο Δημοτικό Σχολείο». Συμμετείχαν σε δραστηριότητα της Γλώσσας με τη δασκάλα της τάξης Χαβουσιώτη Βασιλική και τα

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Αφιέρωμα στη γιορτή της μητέρας

Την Κυριακή 13/5/2018 ύστερα από πρόταση της Περιφέρειας Βορείου Αιγαίου και του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων συμμετείχε το σχολείο μας στην εκδήλωση «Αφιέρωμα στη Μάνα»  με τραγούδια, βιντεάκια, ποιήματα και δραματοποίηση.