Αγιασμός Σχολικού Έτους 2023-24

Την Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023, στην αυλή  του Σχολείου μας και με την παρουσία  του κ. Δημάρχου του Δήμου Μαντουδίου – Λίμνης – Αγίας Άννας, καθώς και άλλων εκπροσώπων της Δημοτικής και Κοινοτικής αρχής, τελέστηκε ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Με ανανεωμένες τις δυνάμεις μας, ύστερα από τις καλοκαιρινές διακοπές και με την Ευλογία της Εκκλησίας μας,  αρχίζει σήμερα για όλους μας, εκπαιδευτικούς και μαθητές, μια νέα σχολική χρονιά γεμάτη με όμορφες προσδοκίες, ελπίδες, και επιθυμία για έργο και αληθινή πρόοδο!

Το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου και οι μαθητές του, υποδεχόμαστε τα πρωτάκια μας, τους νέους μαθητές και τους νέους δασκάλους μας με μεγάλη μας χαρά και με ανοιχτή την αγκαλιά μας  και ευχόμαστε σ΄ όλον τον εκπαιδευτικό κόσμο:

“Καλή Σχολική Χρονιά”

Κατηγορίες: Γενικά. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.